"האווירה מכבדת, התוצאה לא": העימות בפגישת נתניהו-גנץ

"תוצאה לא מכבדת": העימות בפגישת נתניהו-גנץ

הפגישה הסתיימה לאחר 45 דקות בלבד ולא חידשה דבר. בליכוד טענו שהסכימו ואף הציעו מגוון רעיונות כדי להבטיח לכחול לבן שהרוטציה אכן תתקיים, בהם מכתב התפטרות חתום וחוקים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו גנץ
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשו הערב (שלישי) לפגישה שארכה 45 דקות בלבד. בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי מי שהזמין את הפגישה היה נתניהו. ראש הממשלה לא העלה אף פרט חדש וגנץ העלה את שני התנאים שלו – הוא זה שיתחיל את הכהונה וויתור על בלוק הימין. גורם המקורב לגנץ: האווירה בפגישה הייתה מכבדת, התוצאה לא. אחרי הפגישה אמר גנץ - "נתניהו הוכיח היום שוב שאצלו החסינות לפני הכל".


עוד דווח בחדשות הערב כי בליכוד טענו שהסכימו ואף הציעו מגוון רעיונות כדי להבטיח לכחול לבן שהרוטציה אכן תתקיים אם יסכימו לאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו להתחיל בה. בין הרעיונות שהוצעו: מכתב התפטרות חתום עם תאריך סיום חלקו ברוטציה שנתניהו יפקיד מראש ואף חוקים שנועדו לבנות אמון בין הצדדים.

עוד הוצע כי ייחקק חוק לפיו כדי להפיל ממשלת אחדות יהיה דרוש רוב של 80 חברי כנסת, חוק לפיו מי שמפיל ממשלה נחשב נבצר ולא יכול להתמודד לראשות הממשלה בבחירות הבאות וגם שהסיעות בימין יתחייבו בכתב לתמוך בגנץ, אם נתניהו יפיל את הממשלה טרם כהונתו כראש ממשלה.


במהלך היום קיים נתניהו עשרות פגישות עם חברי מרכז הליכוד ומתפקדים בלשכתו שבמצודת זאב בתל אביב. בפגישה עם חברי מרכז המפלגה, אמר ראש הממשלה: "סיפוח בקעת הירדן וברית הגנה עם ארה"ב הן הזדמנויות היסטוריות שלא יחזרוואנו עלולוים להחמיץ אותן". לכן, הוא הוסיף: "אני עושה כל מאמץ, כולל בפגישה שאקיים עם גנץ, כדי להקים את הממשלה הזאת. זה עדיין אפשרי".

מוקדם יותר היום פורסם בכאן רשת ב כי גורמים בצוות המשא ומתן של כחול לבן העבירו מסר לצוות המשא ומתן של הליכוד לפיו, אין להם כוונה לקיים פגישות נוספות איתם, לאור העובדה שבפגישות הללו לא חלה שום התקדמות אמיתית. לפי שעה, צוות כחול לבן החליט לנתק מגע עם הליכוד - כל עוד במפלגה לא מקבלים את העיקרון לפיו גנץ יהיה הראשון ברוטציה.

הפופולריים