גורמים בכחול לבן: לא ניפגש עוד עם נציגי הליכוד - עד שיוסכם שגנץ ראשון

תנאי כחול לבן להמשך המו"מ: גנץ ראשון ברוטציה

בכחול לבן מאסו בפגישות עם הליכוד משום שלטענתם הן לא מובילות לדבר • ההצעה של כחול לבן לנתניהו למעמד מיוחד – כהן כממלא מקום ראש הממשלה ולא תצטרך להתפטר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ נתניהו
צילום: יונתן סינדל, הדס פרוש, פלאש 90

המאמצים להרכבת הממשלה: גורמים צוות המשא ומתן של כחול לבן העבירו מסר לצוות המשא ומתן של הליכוד שאין להם כוונה לקיים פגישות נוספות איתם לאור העובדה שבפגישות הללו לא חלה שום התקדמות אמיתית. כך דווח היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לפי שעה צוות כחול לבן החליט לנתק מגע עם הליכוד כל עוד במפלגה לא מקבלים את העיקרון שיושב ראש המפלגה בני גנץ יהיה הראשון ברוטציה.

בשיחות שהיו עד עכשיו, בניסיון לשכנע את ראש הממשלה בנימין נתניהו להסכים להיות שני ברוטציה, הציעו בכחול לבן לחוקק חוק מיוחד שיקבע שנתניהו יכהן כממלא מקום ראש הממשלה במעמד זהה לזה של ראש ממשלה, זאת על מנת שלא יידרש להתפטר מתפקידו בקבינט ובכנסת לאחר שהוגשו נגדו כתבי אישום.

מכחול לבן נמסר: "נמשיך להפוך כל אבן להקמת ממשלת אחדות רחבה בראשות גנץ ומניעת בחירות יקרות ומיותרות".

בתוך כך, יושב ראש סיעת ישראל ביתנו עודד פורר התייחס לפרסום כאן חדשות לפיו ועדת הבחירות אישרה להקדים את מועד הבחירות לסוף חודש פברואר: "מטריד שכולם עסוקים במועד הבחירות המסתמנות במקום לנצל את הזמן להקמת ממשלת אחדות". בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר פורר כי שום נסיון להקים ממשלה לא היה רציני, ובגלל עניינים אישיים כחול לבן והליכוד אינם מצליחים להגיע להסכמה על מה שבחר הציבור.

פורר התייחס גם לעניין החסינות לנתניהו: "כדי שתהיה הצבעה על חסינות, ראש הממשלה צריך לבקש אותה, גם אם הוא יבקש אותה ביום האחרון, אין שום טעם בהקמת ועדת כנסת. החסינות ניתנת לאותה כנסת בלבד. לכן אין לעניין הזה שום משמעות".

פורר התייחס גם לאמירות של אריה דרעי נגד העולים: "כשאני שומע את דרעי בימים האחרונים ויו"ר סיעת ש"ס בן צור משתלחים בגזענות נגד ציבור העולים אני מבין שהם כבר נמצאים במערכת בחירות. אבל אני קצת מוטרד שאני לא שומע אף אחד מוקיע אותן אמירות".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ פורר בכאן רשת ב

הפופולריים