ליברמן: אפגש עם אדלשטיין לקדם רוטציה, מקווה לנס

ליברמן: אפגש עם אדלשטיין, מקווה לנס

בפגישת תדרוך לתקשורת הרוסית בתל אביב אמר יו"ר ישראל ביתנו על הקריאות לנתניהו להתפטר: מנסים לשנות חוקים תוך כדי תנועה, תכבדו את החוקים שחוקקתם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן, 26.11.19
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, קיים היום (חמישי) פגישת תדרוך עם התקשורת הרוסית בתל אביב ודחה את הקריאות להדחת ראש הממשלה בנימין נתניהו בחקיקה: "בשנת 2001 בזמן כהונתו של שרון, חוקקו חוק שמאפשר לראש ממשלה להמשיך לכהן גם אחרי שיש נגדו אישום. אני הצבעתי נגד החוק. ריבלין, לבני, מרצ והעבודה כולם הצביעו בעדו. אם כבר יש חוק אז תכבדו את המשחק והחוקים שאתם חוקקתם".

ליברמן הוסיף: "אותו דבר לגבי הבחירות הישירות. לשנות עכשיו את חוקי הבחירות לבחירה ישירה – זה לא לוגי. אי אפשר לשנו את חוקי המשחק כל הזמן".


יו"ר ישראל ביתנו התייחס בתדרוך גם לניסיונות להרכיב ממשלת אחדות, ולאפשרות כי לא יהיה מנוס מבחירות שלישיות: "ביום ראשון אפגוש את אדלשטיין בניסיון לקדם רוטציה. מקווה שמשהו שם יזוז. נשארו כמעט שבועיים. צריך לעשות הכול כדי להקים ממשלה".


לדברי ליברמן: "מכל האפשרויות, הגרועה ביותר היא בחירות שלישיות – הן דוחות את האפשרות להעביר תקציב חדש ב-2020. אם התקציב לא יאושר, המדינה תתנהל בניהול מינימלי. בלי פרויקטים, בלי תשלומים. המצב הכלכלי של המדינה יתדרדר".

בפוסט שפרסם בפייסבוק מאוחר יותר, כתב יו"ר ישראל ביתנו: "יום לאחר פרסום תוצאות הבחירות הבהרתי מה הדרישות של ישראל ביתנו לכניסה לממשלה. ניסינו לנהל משא ומתן רציני וענייני להקמת ממשלת אחדות. בנושא דת ומדינה הצגנו דרישות מקלות".

ליברמן שב והציג את חבילת הדרישות שלו בנושאי דת ומדינה: אימוץ חוק הגיוס, ביטול חוק המרכולים, גיור בידי רבני ערים, הכנסת לימודי ליבה למערכת החינוך החרדית, הנהגת נישואין אזרחיים, אשרור מתווה הכותל ותחבורה ציבורית בשבת. הוא הדגיש כי הקמתה של ממשלת אחדות נכשלה בשל גחמותיהם האישיות של ראשי שתי המפלגות הגדולות.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נפגש עם נתניהו ביום שלישי האחרון והודיע לו כי הוא פועל בכל דרך להקמת ממשלת אחדות ומניעת בחירות שלישיות. למקורביו אמר יו"ר הכנסת: אני לא יכול לעמוד מנגד, הגיע הזמן שיהיה מבוגר אחראי שימנע בחירות שלישיות שהן נגד רצון העם. יום אחרי פגישת נתניהו-אדלשטיין, צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן נפגשו בנפרד עם אדלשטיין במשך כשעה.

אדלשטיין גם נפגש עם יו"ר ש"ס אריה דרעי מוקדם יותר היום. בתום הפגישה אמר אדלשטיין כי השר הוא גורם חשוב מאוד באפשרות להקים ממשלת אחדות: "אזרחי ישראל אינם רוצים בחירות נוספות ואסור לנבחרי הציבור לעשות את המהלך חסר האחריות הזה". דרעי אמר כי הציבור יעניש כל מי שיטרפד הקמה של ממשלת אחדות, והביע תקווה שבימים שנותרו יתגברו נתניהו וגנץ על המחלוקת ויקימו ממשלה טובה שתפעל למען עם ישראל.

הפופולריים