סער: "אביא יותר מנדטים מנתניהו, וקולות גם מהגוש השני"

סער: "אביא יותר קולות מרה"מ - גם מהשמאל"
חבר הכנסת מהליכוד בריאיון חריף נגד ראש הממשלה בכאן רשת ב: "הייתי נותן לנתניהו את הגיבוי גם עם כתב אישום – אבל יש מציאות פוליטית שאומרת שהוא לא הצליח להקים ממשלה פעמיים" • בליכוד לוחצים על נתניהו להיפגש עם ליברמן בעקבות הריאיון בכאן רק"ע הבוקר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, גדעון סער
צילום: צילום: יוסי זליגר, יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת גדעון סער המשיך את הביקורת החריפה שלו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר היום (חמישי) כי הוא יצליח להביא לליכוד יותר מנדטים מראש הממשלה. "הייתי נותן לנתניהו את הגיבוי גם עם כתב אישום – אבל יש מציאות פוליטית שאומרת שהוא לא הצליח להקים ממשלה פעמיים. האם אתם רואים אפשרות סבירה שראש הממשלה יצליח להרכיב ממשלה אחרי בחירות שלישיות?".

האזינו לריאיון המלא עם סער בכאן רשת ב

בריאיון ליוסי אליטוב ואריה ארליך בכאן רשת ב הדגיש סער: "אני יכול להביא הכי הרבה מנדטים לליכוד. אין לי שום ספק שאני יכול להביא יותר מנדטים לליכוד מנתניהו. אני אביא קולות מהגוש השני". על השאלה האם הוא מתחרט על בקשתו לקיים פריימריז לראשות הרשימה אמר: "אני שלם עם עצמי ב־100%. פעם שנייה שאפשר למנוע בחירות – ואתה יודע איזה מחיר ישלמו אזרחי ישראל – כל הדיון הוא דיון פוליטי כאילו אין פה עם".

בתוך כך, ביום ראשון פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה נתניהו ויו"ר מרכז הליכוד חיים כץ, סיכמו שהפריימריז לראשות הליכוד לא יתקיימו בימים הקרובים אלא רק בעוד כמה שבועות, ככל הנראה לאחר פיזור הכנסת. חבר הכנסת גדעון סער אמר כי הוא מברך על הסכמת ראש הממשלה לקיים התמודדות על הנהגת הליכוד, אך חזר על קריאתו לקיים את הבחירות לפני תום 21 הימים, כדי למנוע, לדבריו, בחירות שלישיות.

במקביל, גורמים בישראל ביתנו אומרים בתגובה לריאיון של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכאן רק"ע הבוקר כי דבריו כוונו לימים שבהם המגעים היו רלוונטיים. ליברמן טען כי אם ראש הממשלה היה מוכן לוויתורים כלשהם בשביל מפלגתו הייתה קמה קואליציה יציבה של 63 מנדטים. הגורמים הוסיפו כי ההצעות שהעביר נתניהו בנושאי דת ומדינה אינן רלוונטיות ושהם ציפו לוויתורים מפליגים – "ההצעות לא סיפקו אותנו". בתוך כך, בליכוד דורשים מראש הממשלה לפגוש את ליברמן בהקדם בעקבות דבריו. זאת כדי לנסות להקים איתו קואליציה.


הפופולריים