פרקליט המדינה לשעבר: "אסור שראש הממשלה ימשיך בתפקידו"

משה לדור: "אסור שראש הממשלה ימשיך בתפקידו"

משה לדור קרא בכאן רשת ב לנתניהו להתפטר בעקבות כתבי האישום. לדבריו, "רה"מ מבצע הפיכה נגד מערכת האכיפה". הוא הוסיף: "נתניהו פועל נגד המערכת שהוא מופקד עליה, זה לא ניגוד עניינים ברור?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, בנימין נתניהו
צילום: צילום: אורי לנז, יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליט המדינה לשעבר משה לדור תקף היום (חמישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות ההחלטה להגיש כתב אישום נגדו. בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב, אמר לדור כי "ההפיכה השלטונית היחידה, שכל אדם הגון מבחין בה – היא ההפיכה שראש הממשלה מבצע נגד מערכת אכיפת החוק". הוא הבהיר כי אסור שראש הממשלה יישאר בתפקידו. 

לקריאת כתב האישום המלא – לחצן כאן

האזינו לריאיון המלא עם משה לדור

בריאיון ראשון מאז הוגש כתב האישום נגד נתניהו הוסיף לדור: "באותן פרשות נתניהו לא חשב על המדינה אלא על טובתו האישית. לנגד עינינו יום יום ראש ממשלה מכהן, שלצד מה שאמור לדאוג לתקינות המדינה, כולל משרד המשפטים והמשטרה – הוא יוצא נגדם. לא כי יש לו ביקורת אמיתית. הוא אמור להיות מופקד על תקינות המערכות – והוא מנצל את המצב כדי לרסק אותן".

בנוגע לביקורת על הפרקליטות אמר לדור: "כל מערכת שמורכבת מבני אדם עושה טעויות, לפעמים קשות. לפעמים בתום לב לפעמים לא. אבל הרוב זה לא כך. נתניהו לא עשה דבר בעבר כדי לתקן ליקויים, עשור לא עשה. ועכשיו הופכים את היוצרות. במקום מדינת ישראל נגד ראש הממשלה, הוא נגד מערכות האכיפה שהוא אחראי עליהן". 

לדור קרא לנתניהו להתפטר מתפקידו. לדבריו, "אסור שימשיך בתפקיד. זאת חובתה של המערכת הציבורית והפוליטית להפסיק אותה. אבל הם לא עושים את זה כי הם מפחדים". הוא הוסיף כי "אין אדם בשר ודם, שבסיטואציה כזאת יכול לנהל את מדינת ישראל ובמקביל את הפרשה. ראש הממשלה פועל נגד המערכת שהוא מופקד עליה, זה לא ניגוד עניינים ברור? הוא מפר את חובותיו". 

הפופולריים