עומר שאקר ימשיך בתפקידו כנציג בישראל - מירדן

עומר שאקר ימשיך בתפקידו כנציג בישראל - מירדן

כך הודיע ארגון Human Rights Watch לאחר שביהמ"ש העליון קבע בתחילת החודש שפעיל החרם יגורש מישראל. שאקר: הניסיון הישראלי להשתיק את התנועות למען זכויות האזרח כשל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומאר שאקיר, פעיל "Human Rights Watch"
צילום:

ארגון Human Rights Watch הודיע היום (שני) כי פעיל החרם נגד ישראל עומר שאקיר ימשיך בתפקידו כנציג הארגון בישראל, וכי הוא יעשה זאת מירדן. מנכ"ל הארגון קנת' רות הודיע שהם מתכוונים "להכפיל את המאמצים לפקח על הנעשה בתנחלויות". רות הוסיף שעל אף שישראל מאלצת את שאקיר לעזוב את המדינה - הפעילות תימשך כסדרה. 

שאקיר אמר במסיבת העיתונאים כי הניסיון הישראלי להשתיק את התנועות למען זכויות האזרח - כשל. "אם ממשלת ישראל יכולה לגרש אותי בלי שיהיו לזה השלכות, איך נמנע דיכוי עתידי של זכויות אדם?" אמר שאקר, שצפוי לעזוב מאוחר יותר היום את ישראל, אחרי שהיה כאן יותר משנתיים. 

בית המשפט העליון קבע בתחילת החודש כי שאקר יגורש מישראל בתוך 20 יום. בהחלטתם נכתב כי "הוא פעל אקטיבית ושיטתית לקידום חרמות על ישראל". בכך דחה העליון את הערעור שהגישו הארגון ושאקר על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים מאפריל 2019, שקבע כי הוא יגורש בתוך חודש.

שאקר הביע תמיכה בעודו שוהה במדינה, בהחלטת אתר התיירות Airbnb להסיר פרסום של נכסים ביהודה ושומרון. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת המדינה שזו קריאה לחרם על ישראל. שאקר הודיע כי יערער על ההחלטה לבית המשפט העליון - שכאמור לא קיבל את הערעור וקבע כי הוא יגורש. 

הפופולריים