חולדאי על קווי השבת: הסטטוס קוו לא קיים יותר

חולדאי על קווי השבת: הסטטוס קוו לא קיים יותר

ראש עיריית תל אביב בריאיון לכאן רשת ב: "מקווה שראשי ערים נוספים יצטרפו לפרויקט" • ראש העיר תקף את משרד התחבורה שלטענתו הונה אותו: "המשרד הבטיח לי שאוטוטו יהיו קווי שירות בתל אביב שמאוד דומים לקווים של השירות שנפתח"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון חולדאי ליד מיניבוס בשבת
צילום: צילום: מרים אלטסר, פלאש 90

אחרי פתיחה מוצלחת למיזם התחבורה הציבורית בשבת, ראש עיריית תל־אביב־יפו רון חולדאי אומר היום (ראשון) לכאן רשת ב: "היה מצוין. מצאתי תיירת מחכה בתחנה. המיניבוס היה מתוחזק כמו שצריך והנהג היה אדיב". לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" אמר: "המושג 'סטטוס קוו' הוא כבר מזמן לא מושג – הוא לא קיים. לפרויקט הזה חשיבות עצומה. זה שירות עירוני. רשת של קווים במטרפולין גוש דן. אנחנו נלמד איך לעשות את זה טוב יותר ויעיל יותר. מקווה שראשי ערים נוספים יצטרפו לפרויקט".

האזינו לריאיון המלא עם ראש עיריית תל אביב בכאן רשת ב

חולדאי סיפר כי על אף שכבר הושקעו מיליונים במיזם, ייתכן כי הרשויות ייצטרכו להרחיב את התקציב לפרויקט: "כרגע העירייה משקיעה תשעה מיליון שקלים בשנה. יתר הרשויות עוד שלושה מיליון וחצי אבל הדבר הזה עלול להשתנות כי אם נוסיף את תדירות הקווים ונכניס אוטובוסים – נצטרך לעשות שינויים תוך כדי נסיעה".

להוציא את המדינה מהפקק: למה החיים בישראל בלי רכב פרטי בלתי אפשריים?

כשנשאל מה דעתו על הסטטוס קוו, אמר: "אני לא אוהב סיסמאות שלא מבינים בדיוק מה הם. היה סטטוס קוו – לא היה קולנוע ופתאום יש קולנוע בימי שישי ותיאטרון ועוד. העולם משתנה. הדבר היחידי שהוא בולט ולכן מדברים עליו בנושא הסטטוס קוו הוא נושא התחבורה. כל אחד משתמש במושג הזה כשהוא רוצה. אין יותר סטטוס קוו בחיים הציבוריים".

על העיתוי של המיזם אמר: "אם זה לא היה – אז היית שואל, 'למה עד עכשיו לא'. עכשיו כי עכשיו. לא היה לי הכסף להשקיע בשירות הזה עד עכשיו". בהמשך תקף חולדאי את משרד התחבורה ואמר: "משרד התחבורה הוליך אותי שולל בשנים האחרונות. הוא הבטיח לי שאוטוטו יהיו קווי שירות בתל אביב שמאוד דומים לקווים של השירות שנפתח. משרד התחבורה הונה אותי. הסיבה השנייה של העיתוי הנוכחי הוא שחיכיתי להשתתפות ראשי ערים אחרים – זה שירות מטרפוליני. המיניבוסים יצאו מלאים מגבעתיים כי הם רוצים להגיע לתל אביב".

על השאלה כיצד היה רוצה לראות את השבת ענה: "אני חייתי בקיבוץ חילוני. אבל שבת הייתה שבת. עשו רק מה שהיו חייבים לעשות. מסחר לא צריך להיות בשבת. אבל – שבת זה מקום שבו אני מבלה, הולך לים וכו', ואני צריך לספק את השירותים כדי שזה יקרה. חוץ מזה, לכל אחד יש זכות לבקר את הקרובים שלו בבתי החולים".

חולדאי טען כי הוא נגד הפעלת חנויות וקניונים בשבת: "אני חושב שלא צריכים לעשות קניות בשבת. צריך להבין שהתחבורה הציבורית משרתת את אותו זוג מקריית אונו שבא ואמר, 'שנים לא הלכנו לים'. הם אלה שנסעו במיניבוס כדי לשבת בים ולחזור הביתה".

הפופולריים