יוזמה של ח"כ פורר: קיצור תקופת הבחירות לחודשיים

יוזמה של ח"כ פורר: קיצור משך הבחירות לחודשיים

בנוסף, תבקש הצעת החוק לקצר את לוחות הזמנים להרכבת הממשלה לאחר הבחירות. חבר הכנסת מישראל ביתנו לכאן רשת ב: "אם נתדרדר לבחירות, חייב לקצר את לוחות הזמנים". השר אלקין על היוזמה: "ועדת הבחירות לא יכולה לעבוד על כך מהר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו מנסה לקדם יוזמת חקיקה שתקצר את תקופת הבחירות מ-90 ל-60 ימים בלבד, כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. פורר התייחס ליוזמה בראיון לדב גיל-הר: "אני חושב שאפשר עוד לנצל את 21 הימים כדי להוביל לממשלת אחדות. אם נתדרדר לבחירות – צריך לקצר את לוחות הזמנים כמה שיותר".

בנוסף, תבקש הצעת החוק לקצר את לוחות הזמנים להרכבת הממשלה לאחר הבחירות. למקבל המנדט הראשון להרכבת הממשלה יינתנו רק 21 ימים פלוס ארכה של שבעה ימים. למקבל המנדט השני יינתנו רק 21 ימים. ולכנסת יישארו רק 14 ימים - בכל שלב מדובר בקיצור לוח הזמנים בשבוע. מפלגות נוספות מתכוונות להצטרף ליוזמת קיצור הבחירות כדי לייצר מהלך חקיקה מהיר שיקודם במהלך 21 הימים הקרובים עד לפיזור הכנסת. 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ עודד פורר בכאן רשת ב

חבר הכנסת פורר התייחס גם לפסילת המפלגות הערביות והחרדיות: "לגבי המפלגות הערביות– היה ברור לחלוטין שאין סיכוי שנשב איתן או בממשלה שהן תומכות בה. מהצד השני – מהצד של המפלגות החרדיות – אין לנו פסילה גורפת, אבל התהליך שהן עוברות זה תהליך של תמיכה במסרים אנטי-ציוניים קיצוניים ביותר". 

דבריו של פורר מגיעים על רקע המתקפה בה פתח אתמול יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שכינה את חברי הרשימה המשותפת"גיס חמישי" ואמר כי המפלגות החרדיות עוברות תהליכים אנטי ציוניים. 

השר אלקין: "ועדת הבחירות לא יכולה לעבוד כל כך מהר"

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין מהליכוד, טען כי היוזמה לקיצור משך הבחירות לא תתאפשר: "ועדת הבחירות לא יכולה לנהל את הבחירות כל כך מהר. זאת תהיה גם ככה מערכת בחירות מהירה. לא חושב שיצליחו לקצר יותר מדי, אפשר לדון בזה אבל יש שיקולים טכניים, לכן אני לא יודע עד כמה זה אפשרי". 

האזינו לריאיון המלא עם השר זאב אלקין בכאן רשת ב

בעוד שבליכוד עדיין לא הושגה הסכמה מלאה לביטול הפריימריז לראשות המפלגה, השר אלקין טוען כי קיומם יהיה בזבוז זמן: "אם אנחנו הולכים לבחירות, אז זה יבזבז כמה שבועות על מאבק פנימי. חוץ מזה, הפריימריז היו לא מזמן. האינטרס המפלגתי הוא להפנות את כל האנרגיות להתמודדות בבחירות כלליות". 

הפופולריים