כיממה וחצי לסיום המנדט של גנץ: ליברמן ונתניהו נפגשים הבוקר

לקראת סיום מנדט גנץ: ליברמן ונתניהו ייפגשו
הצעה לפשרה בין ליברמן והחרדים: הוצאת ש"ס ויהדות התורה ממוקדי הכוח. לפי גורמים המעורבים במגעי התיווך יוותרו החרדים על משרד הפנים, ועדת הכספים ומשרד הבריאות וחוק הגיוס יאושר על פי הדרישות של ליברמן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן, יעקב ליצמן, אריה דרעי
צילום: צילום: פלאש 90

גורמים המעורבים במגעים לתיווך בין אביגדור ליברמן לבין המפלגות החרדיות הציעו מתווה חדש לצדדים ולפיו יורחקו ש"ס ויהדות התורה ממוקדי הכוח שבהם החזיקו כמו משרד הפנים, ועדת הכספים ומשרד הבריאות. כך פורסם היום (שלישי) בכאן חדשות.

מדובר בהוצאת נציגי המפלות החרדיות מכל אותם תפקידים שהופיעו בקמפיין הבחירות של ישראל ביתנו וזכו להתייחסות ישירה של ליברמן עצמו בעבר. לדברי הגורמים המתווכים המהלך יכול להתקבל מצד אחד כהישג משמעותי של ישראל ביתנו ומצד שני גם להתקבל על ידי החרדים, מכיוון שלא מדובר בשינוי כלשהו בנושאים הלכתיים.

על פי אותו מתווה, גם חוק הגיוס יאושר על פי הדרישות של ליברמן. הנחת העבודה של אותו מתווה אומרת שהוצאת החרדים מכל מוקדי הכוח שלהם, ביחד עם חוק הגיוס, אמורה לספק את רשימת ההישגים שדורשת ישראל ביתנו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ישוב ויוועד הבוקר עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. נתניהו נועד אתמול עם ראשי המפלגות החרדיות וביקש מהם להתפשר בנושא חוק הגיוס כדי להקל על הצטרפות ישראל ביתנו לגוש הימין. ראשי המפלגות החרדיות אמרו כי יבחנו את הבקשה. גורמים המקורבים לליברמן אומרים כי אם לא תתאפשר הקמתה של ממשלת אחדות, ישראל ביתנו אינה נוטה להצטרף לממשלת ימין צרה. לדבריהם, ליברמן אינו שולל את האפשרות לחבור לממשלת מיעוט בראשות בני גנץ, ממשלה שתישען על תמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת או תגייס עריקים מגוש הימין.

הפופולריים