גנץ לנתניהו: "חזור בך מההשתלחות בחברי הכנסת הערבים"

גנץ לנתניהו: חזור בך מההשתלחות בח"כים הערבים

אחדות, בחירות או ממשלת מיעוט? במערכת הפוליטית נערכים לקראת הכרעה. נתניהו: "לא הכול אבוד". יו"ר ישראל ביתנו ליברמן: "אני אסיים את מאמצי האחדות עד יום רביעי ב-12:00 - ואז אעזוב כל אחד לנפשו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו גנץ
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שתי יממות לתום המנדט של בני גנץ להרכבת הממשלה, במערכת הפוליטית נמשכים המאמצים לפתרון המשבר. בכחול לבן ובישראל ביתנו קיימו היום (שני) ישיבות סיעה ומסרו הצהרות לתקשורת, כשבמקביל גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למשבר הפוליטי בישיבת הממשלה. "לא הכול אבוד", אמר נתניהו, והתייחס לפגישתו אתמול עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "הייתה לי פגישה טובה עם ליברמן. דיברנו באריכות על ממשלת אחדות לאומית, על הסכמות, על תקציב, על אחריות". כמו כן, נתניהו נפגש היום עם ח"כ גדעון סער. מהליכוד נמסר כי הפגישה עסקה בנושא הפוליטי, ובמאמצים להקים ממשלת אחדות לאומית ולמנוע הקמת ממשלת מיעוט.

צפו בדבריהם של ליברמן וגנץ בישיבות סיעה

בישיבת הסיעה של כחול לבן, יו"ר המפלגה בני גנץ תקף את נתניהו על דבריו אתמול נגד חברי הרשימה המשותפת ואמר: "חזור בך מההשתלחות בחברי הכנסת הערבים. גם לי יש מחלוקות רבות עם הח"כים הערבים אבל ההשתלחות בהם ביומיים האחרונים חייבת להיפסק. ביקשנו לדון גם עם הליכוד, אך הבנו שאנחנו מדברים לקיר - לבלוק. ביומיים האחרונים ההיסטריה שברה שיאים. קמנו בשבת וגילינו שאנחנו בסכנה קיומית. ממש פיגוע. קיבלנו מופע מכוער ומסוכן של צביעות".


קודם לכן ליברמן נשא דברים בישיבת סיעתו, ואמר פעם נוספת כי הוא מעוניין בהקמת ממשלת אחדות: "אני אסיים את מאמצי האחדות עד יום רביעי ב-12:00 - ואז אעזוב כל אחד לנפשו. הכוונה שלנו היא ממשלת אחדות לאומית לא צריך לחפש מתחת לפנס. כל ממשלה אחרת תתקשה לתפקד. שני הצדדים מציעים לנו חצי המלכות ויותר מזה. אבל המדינה זקוקה למנהיגות.


"זאת שאלה טובה מה יותר גרוע ממשלה צרה או בחירות נוספות. כרגע אני מתמקד אך ורק במאמץ להקים ממשלת אחדות". גנץ וליברמן נפגשו היום פעם נוספת. מטעם שתי המפלגות לא נמסרו פרטים אודות הפגישה.

אוקניס לטיבי במליאת הכנסת: "אפס מאופס, יועץ של טרוריסט"

בעקבות הדברים שאמר אתמול נתניהו בכנס החירום של הליכוד, חברי הרשימה המשותפת דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה, בחשד להסתה לגזענות. במכתב שנשלח למנדלבליט באמצעות מרכז עדאלה, נאמר כי התבטאויותיו הרבות של נתניהו בתקופה האחרונה הצטברו לכמות המחייבת חקירה מיידית.

בתוך כך, סערה התפתחה היום במליאת הכנסת כאשר ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד תקף את חברי הרשימה המשותפת וכינה אותם "מתועבים". לאחר מכן, עלה לנאום במליאה ח"כ אחמד טיבי, תקף את אקוניס וכינה אותו "יצור נתעב". אקוניס מצדו התפרץ לדבריו של טיבי וקרא לעברו: "אתה אפס מאופס, יועץ של טרוריסט".


במסגרת נאומים בני דקה התייחס גנץ פעם נוספת למתקפות בליכוד נגדו ונגד חברי הכנסת הערבים, ואמר: "אינני מקבל את ההסתה שהושמעה אל מול חברי הכנסת הערבים, שמייצגים פה ציבור שהוא חלק לגיטימי במדינת ישראל. מסע ההסתה הזה אינו במקום ואינו נכון".


לצד זאת, גנץ פנה גם לחברי הרשימה המשותפת ואמר: "דעותינו, במיוחד בתחום המדיני, שונות מאוד האחד מהשני, אני מניח שהם ימשיכו להיות כאלו. אני מקבל בכבוד את הביקורת שאתם משמיעים על פעולתה של מדינת ישראל כלפי הציבור הפלסטיני או בכלל. אני מציע לכם הצעה חברית חשובה - אל תאמרו את מה שאתם אומרים על צה"ל, כי זה לא נכון. כל אימת שיש אירוע שהוא אירוע לא נכון אנחנו מתחקרים, בודקים, לומדים ומפיקים לקחים. טלו קורה מבין עיניכם, זכרו שהאויבים שלנו פועלים מתוך סביבה אזרחית".


הפופולריים