"בלי לחזור לעזה אין פתרון למצב": עימות חריג בין סמוטריץ' לראש עיריית שדרות

עימות חריג בין סמוטריץ' לראש עיריית שדרות

פרסום ראשון: על פי מקורות שנכחו בפגישה בין השניים, מיד לאחר כניסתה לתוקפה של הפסקת האש, ביקשו אנשיו של השר מראש העיר להציג קו לעומתי למדיניות הממשלה והקבינט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עימות חריג נרשם השבוע, מיד לאחר כניסתה לתוקפה של הפסקת האש מול הג'יהאד האסלאמי, בין השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני בצלאל סמוטריץ' וראש עיריית שדרות אלון דוידי. סמוטריץ' ואנשיו ביקשו מראש העיר להציג קו לעומתי לממשלה ולמדיניות הקבינט בנושא הלחימה בדרום. כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.


העימות התפתח בפגישה בין השניים בסיור שערך שר התחבורה בדרום. על פי מקורות שהיו בפגישה, סמוטריץ' אמר לדוידי כי "בלי לחזור לעזה אין פתרון אמיתי למצב". בתגובה אמר ראש העיר שדרות: "זה הזוי מה שאתה אומר". לאחר מכן הציע ראש המטה של סמוטריץ' לדוידי לומר את הדברים בתקשורת, ודוידי ענה: "באתם לחזק אותי או להטיף לי מוסר? לא מתאים לי הדיון הזה, אתה חוצפן". ראש עיריית שדרות סיים את השיחה בטונים צורמים, וסירב לניסיונות להרגעת הרוחות תוך שהוא עוזב את החדר.

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות כי ערב כניסת חבר הכנסת נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים שיחות טלפון ובהם תידרך את שרי הליכוד לקראת ראיונות בתקשורת בנושא. בדבריו נתניהו ביקש מהשרים להסביר בכלי התקשורת כי מינה את בנט בלית ברירה לתפקיד שר הביטחון, וזאת לאחר שהגיע אליו מידע כי שר החינוך לשעבר מתכנן חבירה לבני גנץ. נתניהו אמר לשרים: ״הייתי חייב לסכל את האפשרות הזאת״. לטענת שר בליכוד נתניהו תידרך נגד בנט כדי למנוע ממנו לעשות הון פוליטי על חשבון הליכוד.

הפופולריים