נתניהו וליברמן נפגשו: "פגישה טובה ועניינית"

נתניהו וליברמן נפגשו: "פגישה טובה ועניינית"
קודם לכן הודיעו כחול לבן וישראל ביתנו על התקדמות של ממש בניסוח קווי היסוד לממשלה עתידית. נציגי כחול לבן נפגשו עם צוות העבודה-גשר ודיווחו על התקדמות נוספת לקראת ממשלה עתידית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו״ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן נפגש אחר הצהריים בקרייה בתל אביב עם ראש הממשלה נתניהו. בשתי המפלגות ציינו כי השיחה הייתה עניינית וטובה והתמקדה בדרכים להקים ממשלת אחדות. השניים קבעו להיפגש שוב.

צוותי השא ומתן של כחול לבן וישראל ביתנו הודיעו היום (ראשון) בתום פגישתם כי השיגו התקדמות של ממש בניסוח קווי היסוד, בפרט בנושאים הנוגעים לענייני דת ומדינה. נציגי הצדדים קבעו להיפגש שוב הערב ומחר. בכחול לבן נפגשו גם עם נציגי העבודה-גשר ונציגי שתי המפלגות הודיעו כי הושגה התקדמות נוספת לקראת הסכמה על קווי היסוד של הממשלה העתידית. ביום רביעי בחצות יפוג המנדט שקיבל יושב ראש כחול לבן בני גנץ להרכיב ממשלה.

בתוך כך, נשיא המדינה ראובן ריבלין, קרא היום לליכוד ולכחול לבן להתעשת ולהבין שהעם אינו רוצה בחירות נוספות. בביקור באוגדת עזה אמר הנשיא: "אתם נציגי הריבון אבל אל תשכחו אף פעם - הריבון הוא העם". ריבלין הוסיף כי הפערים הם פערים אישיים יותר מאשר פערים הגותיים, מחשבתיים, פוליטיים או צורכי המדינה. "מנהיגי ישראל צריכים להבין שאזרחי ישראל קודמים לכל", הוסיף הנשיא.

הבוקר טענו גורמים בכחול לבן שהם מנהלים שיחות, ברמה כזו או אחרת, עם קבוצה של חמישה עד שבעה חברי כנסת מהליכוד במטרה לשכנעם לחבור לממשלה בראשות בני גנץ, ובמטרה למנוע בחירות בלי להיעזר בקולות חברי הכנסת הערבים. במסגרת ניסיונות השכנוע, מוסבר לאותם חברי הליכוד כי מדובר בשלב מקדים להצטרפות הליכוד כולו לממשלת אחדות בהמשך.

במקביל, וכמהלך משלים, הגיש חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו הצעת חוק שמבקשת לאפשר לקבוצה שגודלה פחות משליש סיעה להתפצל מהסיעה שלה. כיום קובע החוק שרק שליש מהסיעה יכול להתפצל כדין - במקרה של הליכוד, 11 חברי כנסת מהווים שליש. פורר מתכוון כבר ביום שלישי הקרוב לבקש פטור מחובת הנחה עבור הצעת החוק, ולנסות לקדמה בהליך מהיר לאור לוחות הזמנים.

הפופולריים