ריבלין: "זהו לא זמן להתנגחויות פוליטיות"

ריבלין: "זהו לא זמן להתנגחויות פוליטיות"

נשיא המדינה התייחס לדבריו של חבר הכנסת עמר בר לב שאמר כי "איני יכול שלא להרגיש שביטחון המדינה והפקודה לפגוע בבכיר הג'יהאד נוצלו בציניות וממניעים פוליטיים". דיכטר בתגובה: "מזמן לא שמענו בכיר מדבר כל כך הרבה שטויות". יו"ר כחול לבן בני גנץ עודכן על חיסול בהאא' אבו אל-עטא מבעוד מועד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראובן ריבלין
צילום: צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הבוקר (שלישי) לחיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא' אבו אל-עטא ולירי מרצועת עזה ליישובי הדרום וגוש דן: "זהו לא זמן להתנגחויות פוליטיות, ואלה אינן מוסיפות כבוד לכל העוסק בהן". הנשיא חיזק את כוחות הביטחון והממשלה וקרא להישמע להוראות פיקוד העורף. 

חבר הכנסת עמר בר לב מהעבודה-גשר ביקר את תזמון התקיפה הישראלית: "איני יכול שלא להרגיש שביטחון המדינה והפקודה לפגוע בבכיר הג'יהאד נוצלו בציניות וממניעים פוליטיים". בר לב התייחס לכניסתו לתפקיד של שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט ואמר כי "בעוד כמה שעות יכנס ללשכת שר הביטחון אדם חדש ולא מנוסה, שעלול לרשת מלחמה שנפתחה בפזיזות". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ עמר בר לב: 

חברת הכנסת סתיו שפיר התייחסה גם כן לעיתוי של החיסול: "לצערנו, אם בעבר היה נהוג להתאחד בשקט סביב החלטות הממשלה, היום קשה שלא לשאול שאלות על העיתוי. את ההרתעה והביטחון צריך היה להשיב מזמן. לא בממשלת מעבר כשהמנדט בידי אחרים ומעל כל החלטה של נתניהו מרחפת עננת חשדות".


סגן שר הביטחון אבי דיכטר הגיב לדבריו של של בר לב: "מזמן לא שמענו בכיר כל כך, מדבר שטויות כל כך בביטחון רב כל כך". על חיסולו של אל-עטא אמר דיטכר כי "החיסול מעביר מסר ברור לכל הטרוריסטים - איש לא חסין". חבר הכנסת מהליכוד גדעון סער בירך על הפעולה והוסיף: "עם ישראל מאוחד ברגעים אלה וראוי שאחדות זאת תבוא לידי ביטוי גם במערכת הפוליטית ותוסיף עוצמה לישראל".

יו"ר כחול לבן בני גנץ, שעודכן על חיסול אל-עטא מבעוד מועד: "המאבק בטרור הוא מתמשך ומצריך רגעים של קבלת החלטות קשות". יו"ר כחול לבן תמך בהחלטה לחסל את אל-עטא: "כחול לבן תגבה כל פעילות נכונה למען ביטחון ישראל ותשים את ביטחון התושבים מעל לפוליטיקה. ידע כל טרוריסט שמסכן את ביטחוננו שהוא בן מוות".

בכיר כחול לבן גבי אשכנזי הוסיף: "ישראל שלחה הלילה מסר חשוב - כל טרוריסט נמצא תחת ידה הארוכה וחייו בסכנה". שר הביטחון לשעבר ובכיר כחול לבן משה יעלון גיבה את הממשלה וכוחות הביטחון והוסיף: "אני מברך את צה״ל והשב״כ על מודיעין וביצוע מדוייקים, ומחזק את התושבים. יחד, נוכל לכל אויב". 


חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הציניות והאכזריות שלו לא יודעות גבול, הוא פתח במלחמה כתרגיל פוליטי. מוכרחים לעצור את האיש הזה עכשיו, לפני שנדרדר לעוד ועוד הרג". 

בהכנת הידיעה השתתפו: מיכאל שמש, זאב קם ואוריה אלקיים

הפופולריים