נתניהו שוקל את הצעת דרעי לבחירות ישירות בינו לבין גנץ

נתניהו שוקל את הצעת דרעי לבחירות ישירות

ח"כ שקד: "אנחנו תומכים בהצעה, מי שינצח יהיה הראשון בממשלת הרוטציה". נתניהו הראה סימני התנגדות לרעיון בישיבת גוש הימין אתמול, אך מקורביו אומרים שהוא שוקל ברצינות את ההצעה ועדיין לא קיבל החלטה. הליכוד: נתניהו לא מקדם את חוק הבחירה הישירה, אלא את הקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ נתניהו ודרעי
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון והדס פרוש, פלאש 90

מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אומרים היום (שלישי) כי הוא שוקל ברצינות את ההצעה של יו"ר ש"ס אריה דרעי, לקיום בחירות בזק ישירות בין נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ. ראש הממשלה הראה סימני התנגדות לרעיון אתמול במהלך ישיבת ראשי גוש הימין, אך מקורביו אומרים שהוא עדיין לא קיבל החלטה בנושא. מהליכוד נמסר: נתניהו לא מקדם את חוק הבחירה הישירה, אלא את הקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה - הממשלה היחידה שאפשר להקים ושישראל זקוקה לה בעת הזאת.

חברת הכנסת איילת שקד אמרה היום כי היא תומכת בהצעה של דרעי: "מי שינצח יהיה הראשון בממשלת הרוטציה". את הדברים אמרה שקד בוועידת ישראל ללכידות חברתית של הליגה נגד השמצה. מכחול לבן נמסר: "לא הגיעה אלינו הצעה כזו ולא ברור מה היא אומרת - ולכן גם לא נגיב". 

דרעי שמקדם את הרעיון כבר זמן מה העלה לראשונה באופן פומבי את ההצעה לקיום בחירות ישירות אתמול, במהלך ישיבת ראשי גוש הימין. בתום הישיבה שוחחו ראש הממשלה ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט, נתניהו הציע לבנט תפקיד שר בממשלה ומקום בקבינט המדיני ביטחוני, אך זה סירב. 

מוקדם יותר היום דווח כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שוקל לרכך את דרישותיו בנושא דת ומדינה - כדי להפעיל לחץ על גנץ ונתניהו. ליברמן הכחיש את הדברים: "אין לדיווחים האלו שום אחיזה במציאות ושום בסיס". בד בבד, בכחול לבן מתגלים פערים משמעותיים סביב המשך המגעים בשאלת התמיכה במתווה הנבצרות של הנשיא ראובן ריבלין. 

הפופולריים