ישראל כ"ץ: "עזה הופכת להיות מיליציה איראנית - ההכרעה מתקרבת"

כ"ץ: "עזה הופכת להיות מיליציה איראנית"

שר החוץ וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני הסביר בריאיון לכאן רשת ב כי המדיניות מול חמאס ברורה: "לא נאפשר אי שקט בדרום. מתי ואיך לפעול זה שיקול דעת". באיחוד האירופי גינו את הירי על העוטף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כץ
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, ישראל כ"ץ, התייחס הבוקר (שני) לירי על תושבי הדרום בסוף השבוע האחרון ואמר: "עזה הופכת להיות מיליציה איראנית. זה מקרב את ההכרעה מולה". כ"ץ אמר את הדברים בריאיון לאריה גולן, בכאן רשת ב. בתוך כך, האיחוד האירופי גינה את ירי הרקטות מעזה.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר החוץ הסביר כי המדיניות מול חמאס היא ברורה. "לא נאפשר אי שקט בדרום. מתי ואיך לפעול זה שיקול דעת שלנו", אמר, והוסיף כי "אי היציבות הפוליטית פוגע בתפקוד המדיני".

בד בבד, האיחוד האירופי גינה את ירי הרקטות: "ירי נגד אוכלוסיות אזרחיות אינו מקובל ועליו להפסיק מייד וללא תנאי. צריך לפעול כדי למנוע הסלמה כדי להגן על חיי אזרחים. לישראלים ופלסטינים זכות לחיות בשלום וביטחון. רק פיתרון פוליטי יכול לשים קץ לאלימות".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בין אפשרויות התגובה שנבחנות נמצאת גם אפשרות של חזרה לחיסולים ממוקדים. הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס לישיבה של יותר מארבע שעות. חברי הקבינט קיבלו סקירות מהרמטכ"ל אביב כוכבי ומראש שב"כ נדב ארגמן. הישיבה לא עסקה רק במתיחות בגזרה הדרומית, אלא גם בנפיצות בגזרה הצפונית. במקביל, בצה"ל בוצעו התאמות בפריסת סוללות כיפת ברזל בדרום.

בליל שישי שוגרו מרצועת עזה לעבר שדרות עשר רקטות. מערכת כיפת ברזל יירטה שמונה מן הרקטות, רקטה נוספת נחתה בשטח פתוח ואחרת פגעה פגיעה ישירה בבית בשדרות. הרקטה התפוצצה סמוך למבנה - דיירי הבית, זוג הורים כבני 40 וילדיהם, שהו במרחב המוגן ולא נפגעו. נזק משמעותי נגרם לבית ולמכוניות סמוכות. בסביבות השעה 2:00 לפנות בוקר נשמעה שוב אזעקת צבע אדום בשדרות וביישוב איבים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה ירי שאינו רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל.

בתגובה לירי הרקטות מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שורת יעדי טרור של ארגון חמאס ברחבי הרצועה. בין מטרות התקיפה: מתחם צבאי של מערך ההגנה האווירית של חמאס, מתחם צבאי ששימש את הכוח הימי של הארגון, תשתיות תת-קרקעיות ואתר לייצור אמצעי לחימה. בעקבות התקיפות נהרג איש ארגון הפתח בחאן יונס.

הפופולריים