רקטור אוניברסיטת בר אילן: אם היה אומר 'לדעתי' - לאוניברסיטה לא הייתה בעיה

"אם קידר היה אומר 'לדעתי' - לא הייתה בעיה"

פרופסור מרים פאוסט, התייחסה הבוקר לראשונה להשעייתו של ד"ר מרדכי קידר, שתמך שלשום בתאוריה כי יגאל עמיר לא רצח את יצחק רבין. "אדם עומד באירוע פומבי, משייך עצמו לאוניברסיטה ומציג מצג שווא ללא ביסוס מחקרי", אמרה בכאן רשת ב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר מרדכי קידר
צילום: באדיבות אוניברסיטת בר אילן

רקטור אוניברסיטת בר אילן, פרופסור מרים פאוסט, התייחסה הבוקר (חמישי) לראשונה להשעייתו של ד"ר מרדכי קידר, שתמך שלשום בתאוריה כי יגאל עמיר לא רצח את יצחק רבין. "יש פה משהו בעייתי - אדם עומד באירוע פומבי ומשייך עצמו לאוניברסיטה ומציג מצג שווא ללא ביסוס מחקרי", אמרה בריאיון לירון דקל ועמית סגל בתוכנית "דקל-סגל" בכאן רשת ב. פאוסט הוסיפה כי "אם הוא היה אומר 'לדעתי' לא הייתה שום בעיה עם דבריו מבחינת האוניברסיטה".

אתמול התייחס ד"ר קידר בכאן חדשות לכוונת אוניברסיטת בר אילן לזמנו לוועדת משמעת והכריז: "אם יזמינו אותי לוועדת משמעת - אגיש מכתב התפטרות באותו רגע". קידר הבהיר כי "ראש המחלקה תתחיל לחפש מרצה מחליף".

בדברים שנשא קידר, המשמש מרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן, הוא תמך בתיאוריית הקונספירציה שלפיה יגאל עמיר לא רצח את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. בנאומו אמר קידר: "מי שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו זה י"ר, לא יצחק רבין. מי שעמד מאחורי העניין הזה הוא כנראה פוליטיקאי מוביל שרצה לחסל את יצחק רבין מכיוון שרצה לצאת מהסכמי אוסלו".

הפופולריים