גדעון סער: אתמודד על הנהגת הליכוד כשיתקיימו בחירות לראשותה

סער: אתמודד על הנהגת הליכוד כשיתקיימו בחירות

חבר הכנסת ציין שכל חברי המפלגה מגבים את נתניהו במאמציו להקמת ממשלת אחדות, אך הוסיף כי בכל הנוגע לסיעה: "הימים של בחירות בלא התמודדות חלפו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער במליאת הכנסת, 03.10.19
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת גדעון סער אמר אתמול (חמישי) כי כל חברי הליכוד מגבים את רה"מ נתניהו במאמציו להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה והביע תקווה כי היא תושג. יחד עם זאת, ציין שיש הבדל גדול בין מתן גיבוי ליושב ראש התנועה לבין ניסיונות לעשות דה-לגיטימציה להתמודדות דמוקרטית בליכוד.

לדברי סער: "אני אומר באופן הברור ביותר, כאשר יתקיימו בחירות לראשות התנועה - אתמודד. התקפות אישיות והשמצות לא ישנו את ההחלטה שלי. התמודדות חופשית היא סם החיים של תנועה דמוקרטית כמו הליכוד. הימים של בחירות בלא התמודדות, חלפו". 


בתחילת החודש העלו בסביבתו של ראש הממשלה רעיון לקיים פריימריז בזק לראשות הליכוד ובכך להוריד מעל הפרק אפשרות שנתניהו יפרוש מראשות הליכוד במהלך הקדנציה. לאחר שרעיון הפריימריז ירד מהפרק, סער תקף את נתניהו וכתב בטוויטר: "כינוס המרכז אינו נחוץ. איש אינו כופר בתפקידו של ראש הממשלה כיו"ר הליכוד. כשתהיה התמודדות על הנהגת התנועה - כפי שיזם לפני ימים ספורים ראש הממשלה עצמו - אני אתמודד". 

בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ דחה את מתווה האחדות החדש של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כעת גובר הסיכוי שיו"ר כחול לבן בני גנץ יקבל מנשיא המדינה ראובן ריבלין את המנדט להרכבת הממשלה בשבוע הבא. גנץ עשוי לנסות לנהל מו"מ מול בלוק הימין, מתוך הבנה שכאשר יתחילו להיכתב קווי היסוד בין כחול לבן והליכוד, הבלוק של נתניהו יתחיל להצטמצם ולא כל הסיעות שמרכיבות אותו יהיו חלק ממנו בעתיד.

הפופולריים