שקד על הצהרת הנאמנות לנתניהו: "מספיק עם זה"

שקד על הצהרת הנאמנות לנתניהו: "מספיק עם זה"

שרת המשפטים לשעבר סיפרה בכאן רשת ב מדוע סרבה לחתום על ההצהרה החדשה: "זוג נשוי לא מאשר כתובה כל פעם מחדש". האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ימינה איילת שקד 18.09.19
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ איילת שקד התראיינה הבוקר (חמישי) לכאן רשת ב' והתייחסה לעובדה שסרבה לחתום על הצהרת הנאמנות החדשה לראש הממשלה בנימין נתניהו. בהקשר זה אמרה שרת המשפטים לשעבר לרן בנימיני ויגאל גואטה: "אני חושבת שמספיק עם ההחתמות האלה, שזוג נשוי הוא לא מאשר את הכתובה כל פעם מחדש, אנחנו חלק מגוש הימין, גוש של 55 ח"כים, פועלים ביחד במשותף, מנהלים משא ומתן במשותף. ולא צריך כל יומיים לחתום על מסמך חדש".

האזינו לריאיון עם איילת שקד

על המשא ומתן הקואליציוני אמרה שקד: "אני חושבת שבני גנץ צריך להיות שני ברוטציה כדי שישב תקופה מסוימת בשולחן הממשלה ויבין איך זה עובד. אני חושבת שזה אינטרס שלו ואינטרס של המדינה, אז אם מציעים לו רוטציה ואומרים לו בסדר אנחנו מבינים שאף אחד לא ניצח במערכת הבחירות הזו, בוא תשב תלמד איך זה עובד  ואחר כך תיקח משם הלאה את המושכות, אני חושבת שזו הצעה מאוד הגונה ונכונה לו ולמדינת ישראל".

שקד התייחסה בריאיון גם למתיחות בסוריה ולמערכה של נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן נגד הכורדים: "הכורדים זה העם העתיק ביותר, הגדול ביותר שאין לו מדינה", אמרה. "כ-35 מיליון איש בלי מדינה והגיע הזמן שתוקם מדינה כורדית. אני אומרת את זה הרבה שנים". היא הוסיפה עוד: "אין מה להשוות בין הפלסטינים לבין העם הכורדי, זו סיטואציה שונה לחלוטין, ואני לא מוכנה לשחק לידיים של ארדואן שתמיד עושה את הלינק הזה".

ראשי סיעות הימין ש"ס, יהדות התורה, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, חתמו אתמול על התחייבות שלא להצטרף בשום שלב לממשלת מיעוט, בתמיכת הרשימה המשותפת או חלק ממנה, אם יקים אותה בני גנץ. לפי הודעת הליכוד אתמול, ראשי הסיעות, מלבד נפתלי בנט השוהה בחוץ לארץ, הצהירו כי יצטרפו רק לממשלה בראשות נתניהו, הכוללת את כל הסיעות החתומות, בין אם במסגרת ממשלת ימין ובין אם במסגרת ממשלת אחדות לאומית רחבה עם רוטציה.

הפופולריים