אחרי הביקור בטורקיה: פומפאו יגיע לישראל

אחרי הביקור בטורקיה: פומפאו יגיע לישראל

במסגרת ביקורו בארץ צפוי שר החוץ האמריקני ייפגש עם ראש הממשלה נתניהו. טראמפ על ההתפחויות בסוריה: זה בסדר שרוסיה מסייעת לדמשק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ומייק פומפאו ב-2018
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו צפוי להגיע לישראל לאחר ביקורו בטורקיה, שיתחיל היום (רביעי) על רקע עזיבת הכוחות האמריקניים מצפון סוריה. במסגרת הביקור בארץ, עליו פורסם לראשונה בחדשות 13, ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום שישי. הוא ינסה להעביר מסר שמטרתו להרגיע את ישראל, שמוטרדת מצעדיו האחרונים של טראמפ במזרח התיכון. 


זמן קצר קודם לכן, הנשיא האמריקני דונלד טראמפ טראמפ הגיב להתפתחויות בסוריה ואמר בחדר הסגלגל כי זה בסדר שרוסיה מסייעת לדמשק. בשיחה עם כתבים הסביר שהטלת עיצומים על טורקיה היא צעד טוב יותר מלחימה באזור. לדבריו, ארצו תעזור במשא ומתן בין הצדדים הנלחמים בצפון סוריה. הוא הוסיף כי הכורדים מוגנים, וסיים: "דרך אגב, הם אינם מלאכים".

בלשכתו של נשיא טורקיה הבהירו בצוהריים שהנשיא רגפ' טאיפ ארדואן ייפגש עם סגן הנשיא האמריקני מייק פנס והשר פומפאו, למרות דבריו של ארדואן היום כי ייפגש רק עם הנשיא טראמפ. בראיון לרשת פוקס ביזנס אמר פומפאו שהמטרה בביקור באזור היא למצוא פתרון למצב בסוריה, ולא לפגוע בקשרים בין טורקיה לארצות הברית.

מוקדם יותר נאם ארדואן בפרלמנט ואמר על המבצע בסוריה: "טורקיה מעולם לא פגעה באזרחים ולעולם לא תפגע באזרחים. הליגה הערבית מפיצה שקרים. אם לעולם הערבי והמערב היה מצפון הם היו פועלים בצפון־סוריה מזמן". הוא חזר על כך שמטרת המבצע הצבאי הוא יצירת "אזור בטוח" לאורך 444 קילומטרים בגבול שבין טורקיה וסוריה. לשם, בסופו של דבר, יוחזרו פליטים סורים.

הפופולריים