בקרמלין הבהירו: החנינה לנעמה יששכר תיבחן

בקרמלין הבהירו: החנינה לנעמה יששכר תיבחן

אמה של נעמה יששכר ביקרה היום את בתה בכלא הרוסי. משפחה לכאן חדשות: "הפכה לקלף מיקוח"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום:

אתר של ערוץ הטלוויזיה הרוסי RT דיווח היום (שני) כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שוקל את הבקשה הישראלית להעניק חנינה  לנעמה יששכר, הכלואה במדינה. בדיווח נטען כי האתר פנה לדובר הקרמלין דמיטרי פסקוב, שמסר כי "לאחר שהפנייה תתקבל בערוצים הדיפלומטיים, היא תיבחן על ידי הנשיא פוטין".

יפה יששכר, אמה של נעמה, קיבלה אישור לבקר את בתה, ופגשה אותה היום לראשונה מאז גזר עליה בית המשפט במוסקווה שבע וחצי שנות מאסר בגין הברחת תשעה גרמים של חשיש. היום חוגגת הצעירה הישראלית, שכבר עצורה ברוסיה במשך כחצי שנה, את יום הולדתה ה-26.

בני משפחתה השוהים בישראל אמרו לכאן חדשות אחרי הביקור כי ב-48 השעות האחרוונת התבהרה התמונה וכעת "ברור שנעמה הפכה לקלף מיקוח במאבק בינלאומי שאינו קשור אליה". הם קראו למדינה לפעול לשחררה.

אתמול פנה ריבלין לפוטין בבקשה שיפעל אישית על מנת להעניק חנינה ליששכר. במכתבו כתב ריבלין: "נעמה שגתה במעשיה והודתה בכך ועם זאת מדובר בבחורה צעירה, ללא עבר פלילי שעונש חמור כפי שנגזר עליה ישפיע השפעה הרסנית על חייה. מדינת ישראל והעם היהודי מכירים לך תודה על רגישותך לחיי אדם ועל נכונותך לסכן את חיי חייליך על מנת לאתר ולהשיב את גופתו של חלל צה״ל זכריה באומל ז״ל".

תנאי מעצרה של יששכר הוקשחו לפני כחודשיים – זמן קצר לאחר החלטת בית המשפט העליון על הסגרת ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית, כך דווח אתמול בכאן רשת ב. העובדה הזאת מחזקת את ההערכה בישראל כי בתחילתו מעצרה של יששכר לא תוכנן כקלף מיקוח, אבל בהמשך הפכה לכזה.

הפופולריים