ריבלין לפוטין: פעל להעניק חנינה לנעמה יששכר

ריבלין לפוטין: פעל להעניק חנינה לנעמה יששכר
נשיא המדינה ביקש את התערבות עמיתו הרוסי בשחרור הישראלית הכלואה במוסקבה: "נעמה שגתה אך זהו מקרה מיוחד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא המדינה ראובן ריבלין, ספטמבר 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הישראלית הכלואה ברוסיה: נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה היום (ראשון) לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בבקשה שיפעל אישית על מנת להעניק חנינה לצעירה. יששכר נדונה אתמול בפני בית משפט רוסי ל-7.5 שנות מאסר לאחר שהורשעה בייבוא סמים לרוסיה.

במכתבו כתב ריבלין: "נעמה שגתה במעשיה והודתה בכך ועם זאת מדובר בבחורה צעירה, ללא עבר פלילי שעונש חמור כפי שנגזר עליה ישפיע השפעה הרסנית על חייה. מדינת ישראל והעם היהודי מכירים לך תודה על רגישותך לחיי אדם ועל נכונותך לסכן את חיי חייליך על מנת לאתר ולהשיב את גופתו של חלל צה״ל זכריה באומל ז״ל.

ריבלין סיכם: "בשל המקרה המיוחד והאישי של נעמה יששכר אני פונה אליך ומבקש את התערבותך האישית כדי שהיא תזכה לחנינה מתוך חמלה ולפנים משורת הדין".

אמה של נעמה יששכר אמרה כי התרגשה לשמוע על פנייתו של נשיא המדינה לנשיא פוטין וכי הצעד הזה מחזק את התקווה שנעמה תשתחרר. היא הודתה לנשיא ריבלין על מעורבותו ואמרה כי היא מתפללת שהנשיא פוטין ייענה לבקשת החנינה.

אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם יפה יששכר, אמה של נעמה. ראש הממשלה ביקש לחזק את האם נוכח גזר הדין הקשה, וביקש למסור את תמיכתו לנעמה. כלי תקשורת מקומי פרסם עדות מתוך דבריה של הצעירה הישראלית אתמול בדיון על גזר דינה. על פי הדיווח יששכר פנתה בדמעות לשופט לפני מתן גזן הדין: "אני מבקשת שתיקח בחשבון שלא רציתי לחדור לפדרציה. אני מקווה שחצי השנה שהייתי בכלא כאן מספיקה כדי לסגור את העניין".

נעמה יששכר, צעירה בת 25 מתל אביב, שהייתה בדרכה חזרה מטיול בהודו, נעצרה לפני חצי שנה בשדה התעופה במוסקווה לאחר שנמצאו ברשותה תשעה גרם של גראס. מאז היא עצורה בבירת רוסיה.

הפופולריים