דיווח: נעמה יששכר לשופט - "לא רציתי לחדור לרוסיה"

דיווח: ישככר לשופט - "לא רציתי לחדור לרוסיה"

רה"מ שוחח עם אמה של נעמה יששכר וביקש לחזק אותה נוכח גזר הדין הקשה. כלי תקשורת ברוסיה פרסם מדבריה של יששכר לפני מתן גזר הדין: "מקווה שחצי השנה שהייתי בכלא כאן מספיקה כדי לסגור את העניין"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (שבת) עם יפה יששכר, אמה של נעמה שהורשעה בהברחת סמים לרוסיה ונדונה שם לשבע וחצי שנות מאסר. ראש הממשלה ביקש לחזק את האם נוכח גזר הדין הקשה, וביקש למסור את תמיכתו לנעמה. כלי תקשורת מקומי פרסם עדות מתוך דבריה של הצעירה הישראלית אתמול בדיון על גזר דינה. על פי הדיווח יששכר פנתה בדמעות לשופט לפני מתן גזן הדין: "אני מבינה שאלו דברים משמעותיים מאוד בפדרציה הרוסית, אבל אני מבקשת שתיקח בחשבון שהם נעשו על ידי אדם שלא רצה לחדור לפדרציה. אני מקווה שחצי השנה שהייתי בכלא כאן מספיקה כדי לסגור את העניין".

בדיון שאל לפתע אחד מעורכי דינה של יששכר "האם היא יהודיה ואוכלת מזון כשר?". השופט ביקש למחוק את השאלה, אך עורך הדין התעקש: "יש לזה נגיעה ישירה לעניין. במשך חצי שנה נגרם לה סבל בשל היעדר מזון שכזה".

בלשכתו של נתניהו אמרו אתמול כי הוא פעל אישית בעניינה של יששכר בשבועות האחרונים וימשיך לעשות כל מאמץ לשחרר אותה ולהשיבה לארץ. נתניהו שוחח בעניין עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בביקורו בסוצ'י לפני כמה שבועות ושב והעלה את הנושא בשיחתם הטלפונית השבוע.

ישראל העבירה לרוסיה מסר ברור: הענישה שהתביעה הרוסית מבקשת אינה מידתית ואינה הולמת את אופי העבירה המיוחסת ליששכר. ראש הממשלה ביקש הקלה הן בעונש והן בתנאי החזקתה של נעמה, אך התביעה הרוסית עדיין לא נענתה לבקשות האלה.

בהודעה שפרסמה הלשכה, הייתה התייחסות גם לסוגיית ההסגרה של הבלוגר הרוסי סרגיי בורקוב, העצור בישראל. בלשכה אמרו כי גורמי המשפט בישראל הבהירו חד-משמעית שאין אפשרות למנוע את הסגרתו של ההאקר בורקוב לאחר הפסיקה של בית המשפט העליון.

הפופולריים