יו"ר קבוצת בשבע על נתניהו: "צריך למנות מחליף"

יו"ר קבוצת בשבע על נתניהו: "צריך למנות מחליף"

דודו סעדה, יו"ר העיתון השייך לציונות הדתית הסביר כי תפקיד ראש הממשלה זה תפקיד שצריך ללמוד אותו ואמר: "העם מפוצל. זה מה שכואב לי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דודו סעדה יו"ר קבוצת בשבע
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יושב ראש קבוצת בשבע - העיתון של הציונות הדתית, דודו סעדה אמר היום (שישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך "למנות לו מחליף". סעדה הסביר כי תפקיד ראש הממשלה זה תפקיד שצריך ללמוד אותו. הוא הוסיף כי "העם מפוצל - זה כואב לי".

האזינו לריאיון המלא עם דודו סעדה בכאן רשת ב

סעדה סיפר שהוא דיבר במהלך השבוע עם חברים בכירים בליכוד ואמר כי "הם מפחדים להגיד שהגיע הזמן לחשוב על היום שאחרי. המדינה משותקת, העם קרוע. אני מגיע מבית של תשעה אחים. אין מציאות שאנחנו רבים, אז מה אם אנחנו חושבים אחרת, מותר לנו".

סעדה הסביר כי כמו בכל שבוע הוא שולח לחבריו הרבים בתקשורת ובפוליטיקה פרשנות שלו לפרשת השבוע, המתקשרת לאירועים של היום ואמר כי "נתניהו צריך לפעול כמו משה רבנו - בוא תמנה מחליף ותברך אותו. יש מדינה לנהל".

בהודעה לחבריו כתב סעדה: ״לא רוטציה, לא פריימריז, לא תרגילי הפרחת בלוני ניסוי, לא ערבוב הנשיא והעם, פשוט. מינוי מנהיג מחליף, עם ברכת הדרך מכל הלב. חובתו של מנהיג לפרוש בזמן. למנות לו יורש ולהעניק לו מניסיונו. מהידע שצבר ורכש. מבחנו של המנהיג הוא בהמשך הדרך בלעדיו״.

חבר הכנסת מהליכוד מיקי זוהר אמר הבוקר כי ההודעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על כוונתו להקדים את הפריימריז הייתה כדי להבהיר לכל מתנגדיו - מי הוא מנהיג המפלגה. "אנשים מבינים שכולנו מאוחדים סביב נתניהו, אני מייחל לפריימריז בקרוב", אמר זוהר בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב.

בכירים בליכוד אמרו אמש כי בחירות מקדימות לא יתקיימו בשלב הזה, וכי נתניהו מוותר על הקדמת הפריימריז. לטענת הבכירים, כל המהלך היה תרגיל שנועד לחשוף את העובדה שסער מתכונן להחליף את נתניהו כבר עכשיו. נתניהו שוחח על המהלך להקדמת הפריימריז עם בכירים בליכוד ושמע התנגדות מצדם של יריב לוין, זאב אלקין ויור מרכז המפלגה חיים כץ - ולכן סביר כעת להניח שהמהלך לא ייצא לפועל.

הפופולריים