ח"כ זוהר: "נתניהו הבהיר מי מנהיג הליכוד"

ח"כ זוהר: "נתניהו הבהיר מי מנהיג הליכוד"
בריאיון לכאן רשת ב הוסיף ח"כ מהליכוד שהוא תומך בקיום הפריימריז והעריך שנתניהו יחזיר את המנדט לנשיא בימים הקרובים. ח"כ שטרן מכחול לבן: "על הליכוד לבוא למשא ומתן בלי מפלגות גוש הימין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי זוהר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת מהליכוד מיקי זוהר אמר הבוקר (שישי) כי ההודעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על כוונתו להקדים את הפריימריז הייתה כדי להבהיר לכל מתנגדיו - מי הוא מנהיג המפלגה. "אנשים מבינים שכולנו מאוחדים סביב נתניהו, אני מייחל לפריימריז בקרוב", אמר זוהר בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב.

עוד אמר זוהר כי נתניהו יחזיר את המנדט שקיבל להרכבת הממשלה לנשיא, כבר בימים הקרובים, זאת משום "שהקמת הקואליציה אינה מתקדמת". חבר הכנסת זוהר העריך כי גם יו"ר כחול לבן בני גנץ ייכשל בהרכבת הממשלה, וכי ב-21 הימים שלאחר מכן יהיה אפשר למצוא דרך להקים ממשלה "בשל החשש מבחירות שלישיות".

חבר הכנסת אלעזר שטרן מכחול לבן התייחס גם כן לאפשרות של פריימריז בליכוד, ולאמירה של ח"כ גדעון סער כי הוא מוכל להתמודדות, ובריאיון לכאן רשת ב אמר כי "התקדמנו עם האמירה של גדעון סער. זה מראה שבליכוד יש אנשים שמבינים שיש גם מדינה".

על המשא ומתן הקואליציוני אמר שטרן: "על הליכוד לבוא למשא ומתן בלי מפלגות גוש הימין, לנסח קווי יסוד לממשלת אחדות ואחר כך יהיה אפשר לצרף מפלגות נוספות, אם יסכימו לקווי היסוד". על דברי לפיד כי הוא מוכן לוותר על הרוטציה, אמר שטרן: "אמירה מאוד מכבדת ומאוד ערכית".

בכירים בליכוד אמרו אמש כי בחירות מקדימות לא יתקיימו בשלב הזה, וכי נתניהו מוותר על הקדמת הפריימריז. לטענת הבכירים, כל המהלך היה תרגיל שנועד לחשוף את העובדה שסער מתכונן להחליף את נתניהו כבר עכשיו. נתניהו שוחח על המהלך להקדמת הפריימריז עם בכירים בליכוד ושמע התנגדות מצדם של יריב לוין, זאב אלקין ויור מרכז המפלגה חיים כץ - ולכן סביר כעת להניח שהמהלך לא ייצא לפועל.

הפופולריים