לפיד: "בשביל ממשלת אחדות אני מוותר על הרוטציה"

לפיד: "בשביל ממשלת אחדות - מוותר על הרוטציה"

הכנסת ה-22 מושבעת | ליברמן בתגובה: "צעד חשוב ואצילי" • גנץ: "קורא לנתניהו - אל תתבצר בתפקידך" • לפיד: אדם עם שלושה כתבי אישום עומד בינינו לבין ממשלת אחדות". שידור ישיר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ויאיר לפיד ישיבת סיעת כחול לבן 3.10.19
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מספר שתיים בכחול לבן יאיר לפיד הודיע היום (חמישי) בפתח ישיבת הסיעה כי יוותר על הרוטציה עם יו"ר המפלגה בני גנץ, למען הקמת ממשלת אחדות: "בנאדם אחד עם שלושה כתבי אישום עומד בינינו לבין ממשלת אחדות לאומית". בתום הצהרה קצרה זכה לפיד למחיאות כפיים בחדר הישיבה. ליברמן: "מדובר בצעד חשוב ואצילי".

הצטרפו לשידור החי מאולפן כאן 11 בכנסת: 

"אסור לשכוח שיש פה מדינה", אמר גנץ בפתח הישיבה. "אני קורא לנתניהו - אל תתבצר בתפקידך, אנחנו ניקח את זה מפה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד: "יותר ממיליון איש בחרו בי להנהגת הליכוד לראשות הממשלה. זה לא היה מספיק להרכיב את הממשלה. בני גנץ קיבל גם הוא קולות אבל זה לא מספיק כדי להקים ממשלה. אז אין ברירה להקים ממשלת אחדות רחבה. גנץ כנראה מחליט לברוח מההחלטה הזו והוא מחליט גם לשנות את ההליך הדמוקרטי. אני לא נענה לבקשה הזו, אנחנו צריכים ללכת יחד. זה מה שאני מצפה מכל החברים כאן".

יו"ר ימינה איילת שקד התייחסה להודעה של לפיד בריאיון לכאן 11 ואמרה: "זה מעשה נכון. כחול לבן צריכים להתנהג באחריות". שקד התייחסה גם לבלוק 55 הח"כים שעומד מאחורי ראש הממשלה נתניהו במו"מ הקואליציוני: "כל מפלגות הימין עובדות בתיאום - מקווה שככה זה יישאר".

הכנסת ה-22 מושבעת כעת ותחל לכהן – 156 ימים בלבד לאחר הצהרת האמונים של חברי הכנסת הקודמת. ב-16:00 יפתח נשיא המדינה ראובן ריבלין את הישיבה ויישא דברים, שבהם הוא צפוי לשוב ולקרוא להקמת ממשלת אחדות. חברי הכנסת של הרשימה המשותפת מחרימים את ישיבת הפתיחה, כחלק ממחאת המגזר הערבי על האלימות הגואה בקרבו.

אחרי נאומיהם של נשיא המדינה ושל יושב ראש הכנסת, יצהירו חברי הכנסת אמונים בפני המליאה. לאחר ההצהרה צפוי להתקיים באולם שאגאל האירוע המסורתי, ובו הצילום של ראשי המפלגות והרמת כוסית לרגל השבעת הכנסת. בכנסת החדשה יכהנו שמונה חברי כנסת חדשים, וכן תשעה ח"כים חוזרים – כאלה שכיהנו בעבר, אך נעדרו מן הכנסת הקודמת. בנוסף, יכהנו 28 נשים – לעומת 29 נשים בכנסת ה-21.

כל העדכונים האחרונים מיום השבעת הכנסת ה-22:

הפופולריים