תמה פגישת נתניהו-ליברמן; הליכוד: לא הושגה פריצת דרך

תמה פגישת נתניהו-ליברמן: "לא הושגה פריצת דרך"

שני הצדדים הבהירו כי אינם מתכוונים לשנות את עמדות הבסיס שלהם. חשיבות הפגישה מבחינת נתניהו היא להראות לציבור שהוא עושה עוד מאמץ למנוע בחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר פחות משעה תמה פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. השניים נפגשו הבוקר (חמישי) על מנת לדון בהתפתחויות האחרונות במגעים להרכבת הממשלה. חשיבות הפגישה מבחינת נתניהו היא להראות לציבור שהוא עושה עוד מאמץ למנוע בחירות, לאחר הקריאות שהשמיע לממשלת אחדות. מהליכוד נמסר: "בפגישה לא הושגה פריצת דרך".

מישראל ביתנו נמסר כי ליברמן דבק בעמדתו ואמר בפגישה ש"ממשלת אחדות היא צו השעה, ובחירות נוספות לא ישנו את המפה הפוליטית באופן מהותי. הדרך הנכונה היא גיבוש קווי יסוד משותפים בין ישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן".


שני הצדדים הבהירו לפני הפגישה שאין להם כוונה להתפשר על עמדות הבסיס שלהם ושאינם מגיעים עם הצהרת פשרה. בסביבת נתניהו אמרו כי ראש הממשלה יגיד לליברמן שהמפלגות החרדיות הן שותפות שלו, לכן הדרישות הרבות של יו"ר ישראל ביתנו בנושאי דת ומדינה אינן ניתנות למימוש. במפלגתו של ליברמן מבהירים שהם לא שינו את דרישתם לממשלת אחדות של הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו, ללא חרדים.

מפלגת ישראל ביתנו הודיעה כי עם השבעת הכנסת ה-22, שנערכת היום, הגישה המפלגה הצעות חוק בנושא חוק הגיוס, ביטול חוק המרכולים, הסמכת רבנים עירוניים לקיום הליך גיוס, חובת לימודי ליבה כתנאי לקבלת תקציב למוסד חינוכי ומתן אפשרות לתחבורה ציבורית בשבת. אתמול אמר ליברמן כי אם עד יום הכיפורים לא תהיה פריצת דרך במשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן, ישראל ביתנו תניח הצעה משלה לשתי הסיעות.

הפופולריים