בשל הרציחות: הרשימה המשותפת תחרים את השבעת הכנסת

בשל הרציחות: המשותפת תחרים את השבעת הכנסת

בדרך זו מוחים חברי הרשימה המשותפת על אוזלת היד של המשטרה בטיפול בכ-70 מקרי רצח מתחילת השנה. ח"כ יוסף ג'ברין: "לא נוכל לחזור לשגרה כאשר הדם ממשיך להישפך ביישובים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות באום אל פחם נגד האלימות בחברה הערבית 27.09.19
צילום:

13 חברי הכנסת של הרשימה המשותפת יחרימו מחר (חמישי) את השבעת הכנסת החדשה. זאת במחאה על אוזלת ידה של המשטרה בטיפול בתופעת הרציחות ביישובים הערביים בישראל. מתחילת השנה נרצחו למעלה מ-70 בני אדם ביישובים הערביים. במקביל הכריזה ועדת המעקב של ערביי ישראל על שביתת מחאה ביישובים בשל המצב.

ח"כ יוסף ג'ברין התייחס לדברים ואמר: ״מחר תתקיים שביתה כללית בחברה הערבית במחאה על האלימות והפשיעה הגואה ביישובים הערבים, ואנו ברשימה המשותפת נוביל, יחד עם ועדת המעקב, את השביתה ואת פעילויות המחאה - ולכן גם לא נגיע לישיבת הפתיחה של הכנסת.

ג'ברין סיכם: "לא נוכל לחזור לשגרה כאשר הדם ממשיך להישפך ביישובים הערבים מבלי שהמשטרה ורשויות אכיפת החוק נוקפות אצבע. הגיעו מים עד נפש״.

יו"ר הרשימה איימן עודה הוסיף: "עשרות האנשים שנרצחו מתחילת השנה הם לא רק קורבנות של הפשיעה האלימה, הם גם קורבנותיה של אדישות הממשלה ורשויות האכיפה. לא יתכן שנמשיך לקבור את ילדינו בזמן ששאר חברי הכנסת יצטלמו בחגיגיות במליאה. אנחנו נצטרף לציבור שלנו במחאות ברחבי הארץ".

הפופולריים