שלח: "לא היה משא ומתן"; אמסלם: "כחול לבן לא באמת רוצים ממשלת אחדות"

אמסלם: "כחול לבן לא באמת רוצים ממשלת אחדות"

חילופי האשמות בין הליכוד לכחול לבן, על רקע כישלון המגעים בין הצדדים. באתר כיפה פורסם כי שקד אמרה: "ממשלת אחדות לא חייבת להיות עם הליכוד", וזמן קצר לאחר מכן יו"ר ימינה הכחישה והפרסום הוסר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ודוד אמסלם בישיבת סיעת הליכוד 23.09.19
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע כישלון המגעים לממשלת אחדות, לעת עתה, ומתן המנדט להרכבת ממשלה לבנימין נתניהו, בליכוד ובכחול לבן מחליפים האשמות. בריאיון לתוכנית כאן הערב, עם רונן פולק וזאב קם, בכאן רשת ב, אמר הערב (חמישי) שר התקשורת דוד אמסלם: "כחול לבן לא באמת רוצים ממשלת אחדות. הם רוצים ממשלה בראשות בני גנץ".

אמסלם אמר בריאיון כי למעשה הוא כלל אינו תומך בממשלת אחדות, אך ראש הממשלה קיבל החלטה כי יש לפעול להקמת ממשלה כזו: "ממשלת אחדות זו ממשלת שיתוק, אבל יש פה שסעים גדולים שהשמאל הוביל אותנו אליהם. הם אמרו שהם פוסלים את החרדים ורוצים למחוק כל ערך יהודי בישראל. אם נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה, אז שגנץ ינסה. אנחנו גוש אחד של 55 ח"כים, שברובו רוצה אותו הדבר".

מנגד, ח"כ עפר שלח מכחול לבן האשים את הליכוד בכישלון השיחות בבית הנשיא: "לא סירבנו לכלום, כי לא באמת היה משא ומתן. הליכוד הניח על השולחן חבילה ואמר – קחו או תעזבו. זה היה הרכב בלתי אפשרי שבו הליכוד מביא את 55 שותפיו, ושאנחנו היינו מיעוט בממשלה הזאת. הם אמרו לנו כן או לא כתנאי פתיחה למשא ומתן".

לקראת השיחות מחר מול הליכוד, במסגרת ניסיונות נתניהו להרכיב ממשלה, אמר שלח: "אולי חלה תזוזה בעמדת הליכוד, אבל אם עמדת הליכוד נשארה כמו שהיא – תהיה מחר שיחה מאוד קצרה. יש מפלגה שקיבלה את המנדט מהנשיא. כשכחול לבן תקבל את מנדט, נשים דברים הגיוניים על השולחן".

  הכחישה כי אמרה שאפשר להקים ממשלה ללא הליכוד. איילת שקד (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

במקביל, באתר כיפה פורסם כי איילת שקד אמרה בריאיון לאתר ש"ממשלת אחדות לא חייבת להיות עם הליכוד. יש אפשרות נוספת של ממשלת אחדות, שתכיל את כחול לבן, ליברמן, המפלגות החרדיות ואנחנו". זמן קצר לאחר פרסום הריאיון, יו"ר ימינה הכחישה כי אמרה את הדברים, שהוסרו מהאתר. "הפרסום באתר כיפה אינו נכון, הדברים לא נאמרו על ידי, הכתבה הוסרה. אנחנו מחויבים לבלוק ה-55 בתקווה שתקום ממשלת ימין או ממשלת אחדות", צייצה שקד.

הפופולריים