לוין: מתווה הנבצרות של הנשיא נכון - זה בסיס למשא ומתן

לוין: מתווה הנבצרות של הנשיא - זה בסיס למו"מ

ראש צוות המו"מ של גוש הימין אמר לכאן רשת ב: "הגיע הזמן שבכחול לבן יבינו שאין אלטרנטיבה אחרת". שטייניץ: "מניח שגנץ היה מעוניין להתקדם ולמנוע בחירות שלישיות. מאיר כהן: "מנסים לתפור חליפות למידות של נתניהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר התיירות יריב לוין
צילום: צילום: הלל מאיר, פלאש 90

ראש צוות המשא ומתן של גוש הימין, השר יריב לוין, התייחס הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב להצעת הנשיא שנתניהו יכהן בתפקיד ויצא לנבצרות אם יוגש נגדו כתב אישום. בריאיון לירון דקל ועמית סגל הוא הבהיר שהם מוכנים ורוצים לנהל את המשא ומתן על בסיס קווי המתאר שהציג ריבלין, והדגיש: "אנחנו חושבים שהכיוון שהוא הציע הוא נכון, צריך לשבת על הפרטים".

האזינו לריאיון עם יריב לוין

"אנחנו מבינים שאם אנחנו הולכים לממשלת אחדות עם כחול לבן, אז נתניהו לא יהיה ראש הממשלה כל הקדנציה", המשיך לוין. "הגיע הזמן שגם בכחול לבן יבינו שאין ממשלה אחרת ואין אלטרנטיבה אחרת. זה לא מה שפיללנו אבל היא הרבה יותר טובה מבחירות שלישיות, שצריך לעשות הכל כדי למנוע אותן".

בתוכנית "הבוקר הזה" דווח שהנשיא ריבלין הציע שנתניהו יתחיל לכהן כראש הממשלה ויצא לנבצרות אם יוגש נגדו כתב אישום, עד לסיום המשפט. בזמן הזה גנץ ייכהן בתפקיד. נתניהו אמר שהוא מעוניין לדון בהצעה וסירב. מנגד, בכחול לבן לא סוגרים את הפתח לאחדות, ובכירים בסביבות גנץ אומרים שהתנאי לחידוש השיחות הוא שנתניהו יסכים להגיע לשיחות עם כחול לבן רק כמייצג הליכוד, ויסכים להיפרד מגוש ה-55.

מוקדם יותר התייחס השר יובל שטייניץ לנושא ואמר בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה": "הנשיא אמר אתמול וצדק, די להחרמות ופסילות. אנחנו מוכנים להיכנס למשא ומתן על המתווה שהציע הנשיא. כחול לבן מסיבות פנימיות, אני מניח שאולי גנץ היה מעוניין להתקדם ולמנוע בחירות שלישיות, אבל בגלל המחלוקות הפנימיות בין גנץ ולפיד נתנו אתמול כתף קרה למתווה הנשיא, לאחדות לאומית".

האזינו לריאיון המלא עם יובל שטייניץ

חבר הכנסת מאיר כהן מכחול לבן התייחס גם הוא להצעתו של ריבלין ואמר לירון דקל ועמית סגל: "יש לי איזו תחושה שמדינה שלמה מנסה לתפור חליפה למידות של ראש הממשלה. אנחנו צריכים להבין זהו, הבחירות בעייני הוכרעו וראש הממשלה צריך להבין את מעמדו. כולם עסוקים בלתפור משהו למידות של נתניהו, נבצרות כזאת או אחרת. נתניהו צריך להגיע למשא ומתן בלי הגוש.

האזינו לריאיון המלא עם מאיר כהן

הפופולריים