גנץ ונתניהו פועלים לקבל את התור השני להרכבת הממשלה

גנץ ונתניהו פועלים לקבל שניים את הרכבת הממשלה

בבית הנשיא נערכת בדיקה משפטית האם לכלול את בל"ד בהמלצת הרשימה המשותפת על גנץ. גורם בישראל ביתנו לכאן חדשות: אי ההמלצה – בגלל מגעי גנץ והרשימה המשותפת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו גנץ
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בבית הנשיא בודקים הערב (ראשון) האם בהמלצת הרשימה המשותפת על בני גנץ ייכללו כל 13 חברי הכנסת של הרשימה או רק 10 מהם, מבלי לכלול את חברי בל"ד. זאת בעקבות התנגדותה של המפלגה להמלצת שאר חברי הרשימה המאוחדת. הדבר ישפיע על השאלה למי יהיו יותר ממליצים – גנץ או נתניהו.


בד בבד, בכחול לבן אומרים הערב כי הם מעוניינים שריבלין יטיל על נתניהו להיות הראשון שינסה להרכיב ממשלה. לטענתם, הסיכויים שלהם להצליח להרכיב ממשלה אם יהיו שניים - גבוהים יותר. מנגד גם נתניהו פועל להיות השני שמקבל את המנדט. הוא שוחח עם ראשי המפלגות בגוש הימין-חרדים ודן באפשרות שכמה מהסיעות לא ימליצו עליו.


גורם בישראל ביתנו אומר לכאן חדשות שההחלטה לא להמליץ על גנץ התקבלה נוכח מגעיו עם הרשימה המשותפת. גם בליכוד כבר תקפו את גנץ על ההמלצה הזאת שקיבל, ודרשו לדעת מה בדיוק התחייבה כחול לבן בתמורה להמלצת המפלגות הערביות. אלא שכחול לבן סירבה להתחייב בכתב בפני הרשימה המשותפת על דבר. גורמים בשתי המפלגות אומרים שגם מהותית לא הייתה התחייבות כזו.


יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן יעדיף במידה מסוימת להישאר באופוזיציה, אם לא יצליח לכפות ממשלת אחדות עם הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו. זאת כדי לנסות ולהיבנות כאלטרנטיבה שלטונית לתפקיד ראשות הממשלה. גורם במפלגה אומר לכאן חדשות שייתכן ויצטרף למשא ומתן בשלב מאוחר יותר כדי להיות גורם מתווך.


בהכנת הידיעה השתתפו ירון דקל, מיכאל שמש, יואב קרקובסקי ויערה שפירא

הפופולריים