בכירים בכחול לבן לכאן חדשות: ננסה לצרף את המפלגות החרדיות

בכירים בכחול לבן: ננסה לצרף את החרדים

הבכירים אומרים כי 17 מנדטים של ש"ס ויהדות התורה זה יותר משמונת המנדטים של ישראל ביתנו • שר התיירות לוין לכאן רשת ב: "החרדים לא יסכימו. הקמנו בלוק ימין כדי להמשיך עם כל השותפות שלנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, אריה דרעי ויעקב ליצמן
צילום: צילום: יונתן זינדל ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בכירים בכחול לבן אומרים היום (ראשון) לכאן חדשות כי המפלגה תזדקק למפלגות החרדיות, יותר משתזדקק לישראל ביתנו, כדי להרכיב קואליציה. הם סבורים שעם אביגדור ליברמן יהיה קשה יותר להרכיב קואליציה ואילו עם 17 המנדטים של החרדים יהיה אפשר להקים קואליציית מרכז-שמאל-חרדים. לדברי הבכירים, זו הסיבה לכך שבני גנץ לא אמר עד כה בפומבי כי בכוונתו להקים ממשלה חילונית בלי המפלגות החרדיות, כדרישתו של ליברמן. הכרזה כזו של גנץ תסגור את הדלת בפני החרדים.

"האינטרס של כל המפלגות בגוש הימין הוא לשמור על השותפות", כך אמר היום שר התיירות יריב לוין בתגובה לפרסום כאן חדשות כי יו"ר כחול לבן בני גנץ יפנה למפלגות החרדיות כדי לנסות ולהקים איתן ממשלה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הוסיף: "הרצון הזה של גנץ לעשות הפרדה נועד כדי שיוכלו להרכיב ממשלה שאף מפלגה לא רוצה בה".

לדברי שר התיירות, על גנץ לשוחח עם נתניהו על תנאיו לממשלת אחדות, זאת משום שתוצאות הבחירות בעיניו לא הוכרעו: "אני מציע שקודם יישבו – גנץ ונתניהו – ויידברו. אי אפשר לקבל מצב שמצד אחד הם אומרים ממשלת אחדות ומצד שני מסרבים להיפגש עם ראש ממשלת ישראל".

לוין התייחס גם לבלוק הימני שגובש מיד עם היוודע תוצאות הבחירות, וטען: "ביקשנו להקים ממשלת ימין עם כל השותפים שהיו לנו בממשלה הקודמת. הכי טוב היה לו ליברמן היה מצטרף לממשלת ימין. הסיכוי שהוא יסכים לעשות את זה עכשיו נראה לא גבוה".  

על טענת כחול לבן כי הם מוכנים להיכנס לממשלת אחדות בתנאי שנתניהו לא יעמוד בראש הליכוד, אמר: "לא מכיר בהיסטוריה הפוליטית שמפלגה באה להכתיב למפלגה אחרת מי יעמוד בראשה". לוין גם התייחס בדבריו לשימוע הקרוב של ראש הממשלה, וטען: "אני בטוח שהתיקים המדוברים – אין בהם דבר וחצי דבר השייך למישור הפלילי אלא אולי רק לאתי".

הפופולריים