ליברמן: מאוד התאכזבתי מהנאום של גנץ

ליברמן: מאוד התאכזבתי מהנאום של גנץ

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לתוצאות הבלתי רשמיות של הבחירות, ואמר כי "מנדט לפה או לשם לא ישנה את התמונה, יש רק ברירה אחת - ממשלת אחדות לאומית, והוסיף כי תנאי סף לכניסה לממשלה הוא לימודי ליב"ה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן ביום הבחירות 17.09.19
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (רביעי) לתוצאות הבחירות הבלתי רשמיות, לפיהן יש שוויון בין שתי המפלגות הגדולות ובין הגושים, ואמר מחוץ לביתו בהתנחלות נוקדים: "מנדט לפה או לשם לא ישנה את התמונה, יש רק ברירה אחת - ממשלת אחדות לאומית".


ליברמן הוסיף: "אני חושב שהתמונה ברורה מאוד אחרי ספירת הקולות. המסקנה ברורה – כל מה שאמרנו לאורך כל מערכת הבחירות מתממש. אנחנו נגיד שוב שלא נצטרף לשום אופציה אחרת חוץ ממשלה לאומית-ליברלית. לא נשב עם המפלגה הערבית - זה אבסורד. אז חבל לבזבז את הזמן ולנסות להתדיין. מאוד התאכזבתי מנאומו של בני גנץ, לא שמעתי דברים ברורים. לא נדון על שום אפשרות של להקים ממשלה בלי התחייבות ברורה מראש – כמו חוק גיוס בני ישיבות, לימודי ליב"ה וביטול סגירת המרכולים בשבת.

"צריך להתכנס למסלול אחד אפשרי. כיוון שלאף אחד אין 61 ממליצים להקמת ממשלה צרה, לא יהיו 61 ממלצים לפיזור הכנסת. כל נמי שחושב שקיימת אופציה של בחירות חדשות – אין אופציה כזו".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס גם למפלגות החרדיות ואמר: "השיח של שנאה ששמענו היה חד צדדי - מכיוון החרדים בלבד. אנחנו יריבים פוליטיים אנחנו רואים את העתיד של המדינה אחרת, אבל הם לא אויבים -לא גפני ולא ליצמן.

"השיח של שנאה, בנוסח 'עמלק', חבל שגפני לא פירש מה דינו של עמלק. כל זה היה רק מצד אחד. אין מצידנו שיח של שנאה. רוצים מדינה נרומלית, על פי עקרון חיה ותן לחיות. אני לא מבקש לפתוח מרכולים בבני ברק, ואף אחד לא יסגור מרכולים בשבת באשדוד".


הפופולריים