שקד על ריסוס הכתובת בבניין האיחוד: צריך להעריך את שפי פז

שקד על ריסוס כתובת הנאצה: לשפי פז מגיעה הערכה

יו"ר ימינה הבהירה שמדובר ב"מעשה שלא יעשה", אך פז ומירב חג'אג' מובילות מחאה כבר תקופה ארוכה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, יולי 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ימינה איילת שקד התייחסה היום (שני) להשחתת השגרירות של האיחוד האירופי ואמרה כי היא מכירה את שפי פז ומירב חג'אג', החשודות במעשה, ומדובר ב"נשים יקרות ולוחמות, שעשו מעשה שלא יעשה". שקד הבהירה בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב ש"צריך להעריך אותן על זה שהן נשים שמובילות מחאה כבר תקופה ארוכה", אך ציינה שלא צריך להידרדר למחוזות של ונדליזם. 


הפעילה החברתית שפי פז והאם השכולה מירב חג'אג' חשודות כי ריססו אתמול כתובות נאצה בלובי השגרירות של האיחוד האירופי ברמת גן. ״כסף גרמני הורג יהודים", נכתב באנגלית. פז עוכבה לחקירה בתחנת המשטרה ברמת גן למשך כמה שעות ושוחררה בערבות והרחקה של 15 ימים ממשרדי האיחוד האירופי. היא חשודה בהשחתת פני מקרקעין וקשירת קשר לביצוע עבירה. חג'אג, שאיבדה את בתה שיר בפיגוע בארמון הנציב בירושלים, נחקרה גם היא ולבסוף שוחררה.


לטענת חג'אג' השתיים ביקשו למחות נגד "מימון הגנה של מחבלים" על ידי האיחוד האירופי. השתיים הגיעו באופן עצמאי לתחנת המשטרה בתל אביב כדי להיחקר. פז אמרה בתגובה לריסוס כתובת הנאצה: "המטרה היא להגיד לאיחוד האירופי שיסלק את הידיים שלו מישראל ושיפסיק לתמוך בכל מה שהוא נגד העם היהודי. מירב איבדה את הבת שלה בגלל שהאיחוד האירופי תורם למחבלים והופך רצח יהודים לדבר משתלם מבחינה פיננסית".

הפופולריים