שקד לנתניהו: "תפסיק עם הקניבליזציה בתוך הגוש"

שקד לנתניהו: "תפסיק עם הקניבליזציה בתוך הגוש"

בהצהרה לתקשורת טענה ראש רשימת ימינה כי יש "איבה אישית ולא רציונלית" המופנית כלפיה מטעם ראש הממשלה. בנט לכאן חדשות: "נתניהו מסכים לתוכנית שלום שהמחיר שלה כבד מנשוא"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד בהצהרה לתקשורת, 15.09.19
צילום: -

"התחייבנו שנמליץ על נתניהו אז תפסיק כבר עם הקנבליזציה בתוך הגוש", כך אמרה הערב (ראשון) יו"ר מפלגת ימינה איילת שקד בהצהרה לתקשורת ממטה הבחירות של מפלגתה, כשהיא מתייחסת לקמפיין של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד ימינה.


"אני מבקשת ממצביעי הציונות הדתית לשאול את עצמם מדוע הוא תמיד מנסה לדרוס אותנו? למה הוא לא נלחם בש"ס, ביהדות התורה ובליברמן שעבר לגוש השמאל?", אמרה שקד. יו"ר ימינה הוסיפה "האמת היא שנתניהו לא רוצה אותנו".

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

גם מספר 4 בימינה נפתלי בנט הצטרף למתקפה נגד ראש הממשלה, והתייחס לתוכנית השלום האמריקנית ולהצהרת נתניהו על סיפוח בקעת הירדן. בריאיון לתוכנית ערב ערב בכאן 11 אמר בנט: "נתניהו הציג את התמורות היפות שאנחנו מקבלים בתוכנית טראמפ, אבל הוא לא הציג את המחירים. אנחנו עשינו עבודה כדי להבהיר מה המחירים – כל היישובים היהודיים יהיו איים בודדים מוקפים בשטח פלסטיני, ורק עם כביש צר שמוביל אליהם. להבנתי נתניהו מסכים לתוכנית הזו, עד עכשיו לא שמעתי ממנו הכחשה.


"התמורה היא סיפוח בקעת הירדן – ואני בהחלט מברך על זה. אבל המחיר הוא כבד מנשוא, ועם זה אנחנו לא יכולים לחיות. אני קורא לראש הממשלה – תציג את המפה, תציג את המחיר. ראוי שהבוחר הישראלי יבין מה המשמעות לכפר סבא, נתניה, אריאל ומעלה אדומים. איזה ישראלי ירצה לגדל את ילדיו בתוך אוקיינוס פלסטיני של חמאס ותנזים? מהר מאוד אנחנו נראה מנהרות שחופרים מפלסטין לכפר סבא ונתניה".

בנט הוסיף: "כשלא היינו לצד נתניהו, הוא שיחרר מעל ל-100 אלף מחבלים, הכריז על מדינה פלסטינית בבר אילן, הקפיא התיישבות. יופעל עליו לחץ אדיר מצד ארצות הברית, יותר קשה משהיה עם ברק אובמה".


מהליכוד נמסר בתגובה לדברים: "למרבה הבושה, הספין של סמוטריץ', שקד ובנט כבר הוכחש על ידי ממשל טראמפ. גם שקד, שרק לפני חודשיים עוד ניסתה להצטרף לליכוד, יודעת שזה לא משנה אם המפלגה שלה תקבל מנדט יותר או פחות".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

היום אישרה הממשלה את הסדרת היישוב מבואות יריחו. המהלך אושר פה אחד, לאחר דיון עם ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת והודעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא מסיר את התנגדותו.

הפופולריים