ועדת הבחירות תדון מחר בבקשת רה"מ להיפגש עם יו"ר הוועדה השופט מלצר

ועדת הבחירות תדון בבקשת רה"מ להיפגש עם מלצר

מוקדם יותר היום דרש נתניהו דיון חירום בשל ממצאי תחקיר של העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, שלפיהם המשטרה פנתה רק לשניים מתוך 82 חברי ועדת הקלפי שדיווחו על זיופים. סגן יו"ר הוועדה, ח"כ ביטן פנה הערב וועדה בעניין לאחר שהודיעה כי כלל לא קיבלה פנייה מראש הממשלה במהלך השבת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר, אפריל 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה הערב (שבת) כי תדון מחר בבקשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה עם יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, בעקבות ממצאים חדשים שהתגלו בנוגע לזיופים בבחירות האחרונות. מוקדם יותר היום דרש נתניהו דיון חירום בוועדה בצאת השבת, בשל ממצאי התחקיר של העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, שלפיהם המשטרה פנתה רק לשניים מתוך 82 חברי ועדת הקלפי שדיווחו על זיופים.


בצאת השבת הודיעה ועדת הבחירות כי כלל לא קיבלה פנייה מראש הממשלה בנושא במהלך השבת, וכי רק לאחר צאת השבת פנה חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד, סגן יו"ר הוועדה, למנכ"לית הבחירות אורלי עדס והציג בפניה את בקשתו של נתניהו. 

בתוך כך קרא בני גנץ יו"ר כחול לבן לשופט מלצר שלא להיפגש עם ראש הממשלה מאחר שמדובר לדבריו, ב"ספין פוליטי שמטרתו לייצר דה-לגיטימציה לתהליך הדמוקרטי".

ראש הממשלה התייחס לממצאי התחקיר הערב בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת, ותקף את המשטרה: "בחקירות שלי שולחים אנשים לפיליפינים ולאמזונס, הם לא יכולים לעשות מה שעשה כתב אחד?". נתניהו הוסיף כי אם התלונות על הזיופים היו נבדקות בזמן, לא היינו מגיעים לסבב בחירות שני. 

הפופולריים