נתניהו על פרשת הריגול: יועץ הקמפיין של כחול לבן עומד מאחורי הפרסום

נתניהו: היועץ של כחול לבן מאחורי פרשת הריגול

בסרטון שפרסם, התייחס רה"מ לאמירה בארה"ב כי פרסום כזה מתאים ליועץ לשעבר של אובמה, שמייעץ ללפיד וגנץ: "אצלם הכל כשר, הם מוכנים לעשות הכל כדי לקושש כמה קולות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ודונלד טראמפ בקמפיין ליכוד
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו האשים הערב (שישי) את יועץ הקמפיין של כחול לבן, יואל בננסון, בפרסום הידיעה לפיה ישראל ריגלה אחרי הבית הלבן. נתניהו תקף את ראשי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד: "אצלם הכל כשר, הם מוכנים לעשות הכל כדי לקושש כמה קולות".


נתניהו הבהיר: "שמעתם את הבלוף כאילו ישראל ניסתה לרגל אחרי הבית הלבן – שקר מוחלט, אבל אמר מארק לוין, שהיה הרל"ש של התובע הכללי של ארה"ב לשעבר, כי זה מתאים ליועץ של אובמה לשעבר יואל בננסון, שעכשיו הוא יועץ הבחירות של גנץ ולפיד".

לפיד כתב בתגובה להאשמות של נתניהו: "אתמול התראיינתי ב-CNN וגיביתי את ביבי על סיפור ההאזנות. היום הוא האשים אותנו שאנחנו יזמנו את הסיפור. עזבו שקרן, מה עם קצת אחריות לאומית? האיש ירד מהפסים".

אתמול דחה גורם ישראלי בכיר בשיחה עם כאן חדשות את הדיווח על פרשת הריגול הישראלי בארצות הברית. לדבריו, "מדובר בעלילת דם בסגנון של הפרוטוקולים של זקני ציון". בדומה לדברי ראש הממשלה, הוא הכחיש בתוקף שישראל מרגלת אחרי האמריקנים.


ראש הממשלה נתניהו הכחיש גם אתמול את הדיווח ב"פוליטיקו" כשנחת בסוצ'י אליה הגיע לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. נתניהו אמר: "שקר וכזב. הבל מוחלט. יש לי הנחיה ברורה - לא אוספים מודיעין בארה"ב, וההנחיה הזו נאכפת לחלוטין". העיתונאי שפרסם את התחקיר אמר לכאן חדשות שהוא עומד מאחורי הפרסום.

אתמול בבוקר פורסם תחקיר ב"פוליטיקו", ממנו עולה ששירותי הביון בארצות הברית סבורים כי ישראל התקינה מכשירי האזנה בבית הלבן ובמקומות אסטרטגיים נוספים בוושינגטון בשנתיים האחרונות. לפי גורמים אמריקניים, מכשירי ההאזנה המיניאטוריים שנקראים StingRays הותקנו ככל הנראה כדי לעקוב אחר הנשיא טראמפ, עוזריו ויועציו הקרובים.

הפופולריים