גנץ מגיב לאמירות בקמפיין הליכוד: "לא ידעת? מה אתה כן יודע?"

גנץ: רה"מ מעדיף ממשלת מיעוט שנשענת על קיצונים

יו"ר כחול לבן הגיב לריאיון שקיים נתניהו עם ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, ואמר כי נתניהו מעדיף ממשלת מיעוט שנשענת על קיצונים • לפיד: "נתניהו תוקף תמיד את מי שמפחיד אותו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הבוקר (חמישי) לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, הגיב יו"ר כחול לבן במשדר ואמר כי נתניהו מעדיף ממשלת מיעוט שנשענת על קיצונים. גנץ תקף את ראש הממשלה בעקבות האמירות השנויות במחלוקת: "הערבים רוצים להשמיד את ישראל – לא ידעתי, גיא פלג דמבו – לא ידעתי, ראש הממשלה – מה אתה כן יודע?"

האזינו לריאיון המלא עם בני גנץ

"אני מכבד את ראש הממשהל, אני חושב שהציבור בישראל צריך להעריך את ראש הממשלה שלו, לצערי המציאות מראה שראש הממשלה פחות מוערך על ידי הציבור הישראלי אפילו על פי שיטתו שלו שאמר ש'הם הולכים לנצח'. אני חושב שהוא צודק אנחנו הולכים לנצח", אמר גנץ. 

מספר שתיים במפלגתו של גנץ, יאיר לפיד, אמר בתוכנית כי "נתניהו תוקף תמיד את מי שמפחיד אותו, בגלל זה הוא תוקף את ליברמן ואותי כל הזמן, בגלל שאנחנו אלה שמתייצבים מולו יותר בחריפות". לפיד התייחס לכנס באשדוד, בו השתתף ראש הממשלה ופונה בגלל אזעקות, וציין כי חברו למפלגה גבי אשכנזי לא ירד מהבמה. "גבי אמר תראה אם היה לכולם מרחב מוגן, הייתי לוקח את כולם למקום מוגן, מנהיג לא יכול ללכת למרחב מוגן כשכל האנשים האחרים מופקרים", אמר לפיד.

האזינו לריאיון עם יאיר לפיד

הבכיר מכחול לבן האשים את נתניהו בכך שאין הסדר עם הפלסטינים: "13 שנה הוא ראש הממשלה והוא לא עשה את זה, ברור שהוא לא יעשה את זה. היו לו את כל ההזדמנויות בעולם, כמה אפשר לקנות את התעלולים האלה, זה ממש מגוחך, האיש 13 שנה ראש ממשלה לא עשה כלום למה אתם חושבים שיתחיל בשבוע הבא?".

נתניהו אמר הבוקר לכאן רשת ב כי "לא תהיה ברירה אלא להיכנס למערכה, מלחמה מול עזה". לדברי ראש הממשלה, יש אחריות ויש חסרי אחריות ו"אזרחי ישראל יודעים מצוין שאני פועל באחריות ובשיקול דעת ונפתח במערכה ברגע המתאים ביותר, אני אקבע אותו". 

האזינו לריאיון המלא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו

על ההשערה שלא יכבד את תוצאות הבחירות אמר נתניהו: "אני דמוקרט. אי אפשר להעלות את זה על הדעת". ראש הממשלה הוסיף -"תפסיק לעסוק בהתלהמות, כשאתה מפקד אתה צריך להחליט איך אתה מנהל את המלחמה ואני לא אתחיל אותה ברגע אחד. אפילו שנייה אחת לפני שהתנאים יהיו אופטימליים, לא אצא דקה אחת לפני שנהיה מוכנים, ואנחנו מתכוננים למלחמה אחרת וזו אחריות שלי, אני לא פועל לפני הציוצים ולפי הדקירות שלכם".

הפופולריים