בעקבות האמירות כלפי ערבים: פייסבוק השעתה את הבוט של הליכוד

בשל המסר הבעייתי: הושעה הבוט של הליכוד

בהודעה של חברת פייסבוק נאמר: "הבוט עשה שימוש לרעה בפלטפורמה". רה"מ נתניהו לכאן רשת ב: "מדובר בטעות". ח"כ עודה: "ננצח את ההסתה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הודעת הצ'אט שנשלחה מעמוד הפייסבוק של נתניהו, 11.09.19
צילום: צילום מסך

חברת פייסבוק הודיעה היום (חמישי) כי היא משעה ל-24 שעות את פעילות הבוט של הליכוד שתקף את האוכלוסייה הערבית. בפוסט שפורסם נכתב: "הערבים רוצים להשמיד את כולנו". בראיון לכאן רשת ב' ראש הממשלה עצמו הגדיר את הפוסט כטעות אך בפייסבוק החליטו לנקוט בצעדים נגד הבוט שצייץ את הדברים. עם זאת בחדשות כאן פרסמנו אמש כי בכירים בקמפיין הליכוד עומדים מאחורי המסר. 

מחברת פייסבוק נמסר: "לאחר שבחנו את פעילות הבוט בשימוש קמפיין הליכוד, מצאנו הפרה של המדיניות שלנו בכל הנוגע לדיבור שנאה. כמו כן, מצאנו שהבוט עשה שימוש לרעה בפלטפורמה על ידי יצירת קשר עם אנשים מחוץ לתקופת הזמן המותרת. בעקבות כך, השעינו את פעילות הבוט למשך 24 שעות. במידה ויהיו הפרות נוספות של המדיניות שלנו, אנו ננקוט בפעולה המתאימה".

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הביע סיפוק מהחלטת פייסבוק ואמר: "אתמול פנינו ישירות לפייסבוק ודרשנו שיפסיקו לתת במה להסתה המסוכנת של נתניהו והיום אנחנו רואים את התוצאות. ניצחנו את פרוייקט המצלמות וננצח גם את ההסתה. זאת השפעה"". 

הפופולריים