יו"ר הכנסת לשעבר דן תיכון: "לא אצביע בעד הליכוד בבחירות"

דן תיכון: "לא אצביע לליכוד"
בכיר הליכוד לשעבר מחה על חוק המצלמות אותה מבקשת המפלגה להעביר לפני הבחירות: "לא הייתי נותן להצעה כזאת לעלות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הכנסת לשעבר דן תיכון
צילום:

יושב ראש הכנסת לשעבר מטעם הליכוד-גשר-צומת, דן תיכון, הודיע היום (שני) בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 כי כמו חברי הכנסת לשעבר מטעמה, בני בגין ודן מרידור, הוא לא יצביע למפלגה בבחירות הקרובות. "בוודאות אני לא אצביע בעד הליכוד במתכונת הנוכחית", אמר והסביר את החלטתו: "לא אתן ידי לשיבור הדמוקרטיה במדינת ישראל. הדמוקרטיה עומדת בפני מתקפה קשה וצריך להגן עליה".

תיכון, שכיהן בתפקיד בין השנים 1999-1996, אמר את הדברים על רקע ניסיון המפלגה לחוקק במהלך מהיר את חוק המצלמות לפיקוח על טוהר הבחירות, מהלך שגרר ביקורת חריפה מצד היריבות. "אילו הייתי היום יושב ראש הכנסת, לא הייתי נותן להצעת החוק הזאת לעלות על שולחן סדר היום", קבע.

בכך הצטרף תיכון לשר וחבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד, בני בגין, שאמר הבוקר בגלי צה"ל: "בשנים האחרונות נדמה לי לפעמים שהנהגת הליכוד משקיעה מאמץ ניכר כדי להקשות עליי לתמוך בליכוד, ובחודשים האחרונים אפילו מונעת ממני להצביע עבור הליכוד בבחירות".

לטענת בגין, "זה בלתי אפשרי. אי אפשר להמשיך להתנהג כך ולצפות גם לפרס. אני מכיר עוד כמה אנשים שההתנהגות הזו ממאיסה עליהם את הרעיון של הצבעה עבור הליכוד. צריך להיות מחיר להתנהגות כל כך שחצנית, יהירה, גסה ובוטה".

הצעת חוק המצלמות לא עלתה היום להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. זאת לאחר שההצבעה בוועדה המסדרת על מתן פטור מחובת הנחה להצעה הסתיימה בשוויון 12, מצב בו לא יכולה הממשלה להביא את ההצעה לדיון כבר היום.

בליכוד תכננו אתמול להקים ועדה מיוחדת בראשות חבר הכנסת מיקי זוהר שתקדם את החוק ותביא אותו היום לאישור המליאה בקריאה ראשונה. במפלגה קיוו כי יוכלו כבר ביום רביעי להביא אותו להצבעה בקריאה שניה ושלישית.

הבוקר פורסם בכאן חדשות כי בליכוד מוכנים לוותר על החוק במידה ויו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, יסכים להדק את הפיקוח על הקלפיות ולהגדיל את מספר המפקחים ואת מספר המצלמות שיוצבו במתחמי הקלפיות ביום הבחירות. הנחת העבודה היא שאם מקבלים את העיקרון שהגורם המצלם והמפקח זו ועדת הבחירות, השופט מלצר יסכים מצידו להגדיל את היקף הפיקוח כדי שהחוק ייגנז.

הפופולריים