ביטן: "אם בימין היו מדברים ככה על המבקר - היה תוהו ובוהו"

ביטן על אישור ההלוואה לנתניהו: "החלטה סבירה"

ח"כ מהליכוד התייחס להתקפות נגד המבקר אנגלמן וקרא לדבר כלפיו באופן ראוי. על ההלוואה שאישר המבקר לנתניהו אמר ביטן כי מדובר ב"החלטה סבירה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המבקר מתניהו אנגלמן
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) אמר הבוקר (שישי) כי ההחלטה של מבקר המדינה מתניהו אנגלמן לאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל הלוואה היא סבירה. "הוא דיבר על הלוואה של 300 אלף דולר, זה לא סכום גדול ולא תרומה שהוא מקבל", אמר ביטן בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ דוד ביטן

ביטן התייחס לביקורת החריפה נגד המבקר אנגלמן וציין: "אם בימין היו אומרים דברים כאלה על המבקר הקודם או על כל בעל תפקיד – היה תוהו ובוהו במדינה". ביטן קרא לחברי המפלגות השונות "לדבר באופן ראוי כלפי מבקר המדינה".

שלשום אישר מבקר המדינה לנתניהו לקבל הלוואה על סך שני מיליון שקלים מאיש העסקים ספנסר פרטרידג', לאחר בדיקה שהיא עומדת בתנאי השוק. בנוסף, הובהר לעורכי דינו שיש לקיים את שאר תנאי האישור - עריכת הסדר ניגוד עניינים בתאום עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ודיווח במסגרת הצהרות ההון השנתיות. בכך צפוי נתניהו לעקוף את איסור ועדת ההיתרים בנושא.


אנגלמן סופג ביקורת על רקע התנהלותו במשרד ורצונו לבצע שינויים. אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לבקש ממבקר המדינה הבהרות בנוגע לשינויים האלה. המהלך נעשה בעקבות הפרסומים על סגירת האגף למלחמה בשחיתות, שנחשף בכאן חדשות, וצמצום דוחות המבקר. 

בחודש יולי האחרון נחשף בכאן חדשות שאנגלמן צפוי לוותר על תפקיד היועץ למאבק בשחיתות במשרד המבקר. אנגלמן החליט שלא להאריך את כהונת היועץ הנוכחי עמיחי שי ולא למנות לו מחליף. גורמים במשרד המבקר אמרו כי ההחלטה הזאת מהווה הצהרת כוונות מדאיגה. כמו כן בחודש שעבר פורסם שאנגלמן הורה שלא לפרסם את שמות המבוקרים בדוחות שמפרסם המשרד.

שלשום פורסם בכאן חדשות שעובדת בכירה לשעבר במועצה להשכלה גבוהה טוענת כי אנגלמן התעמר בה על רקע פוליטי, בתקופה שבה כיהן כמנכ"ל המועצה. בבסיס טענותיה של הבכירה לשעבר עומד דוח שהיא חיברה בנוגע להקמת בית הספר לרפואה באריאל. באותו דוח הביעה העובדת לשעבר במועצה התנגדות להקמת בית הספר, בניגוד לעמדת אנגלמן. לדבריה, מרגע שפרסמה את עמדתה, החל אנגלמן להתייחס אליה בצורה לא ראויה.

 


הפופולריים