עודה חוזר בו: "אין מצב שנשב בקואליציה הבאה"

עודה חוזר בו: "אין מצב שנשב בקואליציה הבאה"
יו"ר הרשימה המשותפת הבהיר כי לא יישב בממשלה "כשהעם הפלסטיני תחת ממשל צבאי". בריאיון לייב בכאן חדשות בדיגיטל אמר כי הוא "מאמין שהיהודים הם עם שמגיע לו זכויות להגדרה עצמית". לאחר הריאיון אמר כי "האמירה לפיה חזר בו מההצהרה - לא נכונה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איימן עודה
צילום: צילום: פלאש 90

"אני מאמין שהיהודים הם עם שמגיע לו זכויות להגדרה עצמית": יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה עורר לא מעט סערות, באחרונה הצהיר כי יסכים להצטרף לממשלת מרכז-שמאל. בריאיון לאורית נבון בלייב פייסבוק של כאן חדשות בדיגיטל, חזר בו עודה מההצהרה ואמר כי אין מצב שייכנס לקואליציה הבאה. "אין מצב שאשב בקואליציה הבאה, גנץ אמר את העמדה שלו", הבהיר יו"ר הרשימה המשותפת.

לאחר הריאיון הגיב עודה כי "האמירה לפיה חזר בו מההצהרה - לא נכונה". לדבריו, ההצהרה לכניסה לקואליציה הייתה על תנאי. עודה הוסיף כי "מרגע שגנץ דחה את התנאים, האמירה שלא יכנס לקואליציה היא המשך ישיר להצהרה המקורית".

 
עודה הוסיף: "אף פעם לא אהיה בממשלה כשהעם הפלסטיני תחת ממשל צבאי וכשאנחנו אזרחים סוג ב'". חבר הכנסת נשאל איזה תפקיד היה רוצה אם בכל זאת היה נכנס וענה כי היה בוחר להיות שר תרבות. "לפחות קראתי צ'כוב יותר ממירי רגב", עקץ.

איימן עודה - שוב המרענן הרשמי של הבחירות?

צפו בריאיון המלא עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה

עודה הסביר כי מפלגות המרכז-שמאל מגמגמות. "אחד הדברים החשובים לי בפוליטיקה זה איך להחזיר את האזרחים הערבים למעגל הלגיטימציה", אמר והאשים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה לקנות את הערבים לכסף.

למה נפגש עם אסירים ביטחוניים? עודה: "לעם הפלסטיני מגיע שחרור מהכיבוש. חיילים הם כלי של הכיבוש. ילד שזורק אבן על חייל חמוש מכף רגל ועד ראש - עצם זה שיש חיילים שם זו פגיעה בעם הפלסטיני".


יו"ר הרשימה המשותפת נשאל על התנגדות מפלגתו לתוכנית הממשלתית לשירות הלאומי. "התנגדנו לפוליטיזציה של ההתנגדות. כשקושרים בין הזכויות לחובות אנחנו מתנגדים. משתמשים בפוליטיקה כדי להעניש אותנו. עוד סיבה שאנחנו מתגדים לשירות הלאומי היא שזה יצא ממשרד הביטחון", אמר.

הפופולריים