נתניהו נגד קשת | קרמניצר: כולנו צריכים לפחד; ברץ: הבעיה במסגור

רה"מ נגד קשת | סיבה לפחד או בעיה במסגור?

פרופסור מהמכון הישראלי לדמוקרטיה וראש מערך ההסברה לשעבר של נתניהו בשיחה על ההצהרות האחרונות של ראש הממשלה בכאן רשת ב | האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ברץ וקרמינצר
צילום: פלאש 90

"ראש הממשלה פועל לגרום לפגיעה פיזית בעיתונאים": כך אמר היום (ראשון) פרופסור מרדכי קרמניצר מהמכון הישראלי לדמוקרטיה בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, לאחר שבנימין נתניהו קרא שלשום להחרים את ערוץ 12. "ככה מרוקנים דמוקרטיה מתוכן. אם קושרים תקשורת עם המונח 'פיגוע', ומסמנים עיתונאים ספציפיים, ושמים את תמונתם על שלטי חוצות – צריך לחשוש מאלימות", אמר.

"בכל חברה יש אנשים לא בוגרים או יציבים בנפשם, קיצוניים, והם עלולים לתרגם את דברי ראש הממשלה למושגים של אלימות", הוסיף קרמניצר. עוד טען כי השיטה של נתניהו היא לראות במי שמתנגד לו – אויב: "מי שנלחם כך בתקשורת הוא מי שרוצה רישיון לשחיתות. התקשורת ממלאת תפקיד חשוב באיתור השחיתות. את משרד המבקר כבר חיסלו, ועכשיו תור התקשורת. כולנו צריכים להיות מפוחדים".

מנגד, ד"ר רן ברץ, לשעבר ראש מערך ההסברה של ראש הממשלה, טען כי ברור שיש התקפה נגד ערוץ 12, אבל לא ראוי "להתעלם ולהזניח את הצד של התקשורת בסכסוך": "התקשורת לא עשתה את עבודתה בצורה מקצועית אלא בצורה שמדגישה את ההטיה שלה נגד נתניהו והימין. המסגור של האייטמים האלה אינו הוגן, הוא פוליטי, מסגור של הרשעה – הנה ההוכחה שנתניהו אשם".

האזינו לריאיון המלא עם קרמניצר, ברץ ועורך העין השביעית בכאן רשת ב:

ברץ טוען כי אם היה דיון הוגן וענייני על תיקי ראש הממשלה, נתניהו היה "עדין יותר ביחס לתקשורת". עוד אמר: "הקריאה שלא לצפות בחדשות 12 היא לא קריאה להחרים. מה שגיא פלג עושה זה שימוע ציבורי לפני זה המשפטי, שבועיים וחצי לפני בחירות. אני לא צופה בחדשות 12 כי אין לאנשים עם השקפת עולם כמו שלי שום ביתיות במקום הזה, אנחנו מודרים מהשיח".

שוקי טאוסיג, עורך העין השביעית, התייחס לדברי קרמניצר ואמר: "לא צריך לפחד". על ברץ אמר -  "הדוקטור לא קשור לימין ושמאל אלא לפוליטיקה קטנה של 'כן ביבי, לא ביבי'". על השאלה מה הבעיה לקרוא לחרם על כלי תקשורת, ענה - "מה שביבי הכניס זה החוליגניות, האופן שבו הוא אומר את הדברים. משתמש במושגים כמו 'פיגוע', לצחוק על תכונות גופניות של עיתונאים, זו ירידה לרמה של 'ערס' בריוני, זה מגעיל ומעורר בחילה".

עוד הוסיף: "השאלה היא את מי זה משרת? ביבי חי על פחד ושנאה, על שיסוי וליבוי יצרים. בבחירות הקודמות אלה היו הערבים. בשתי המערכות האחרונות החליפו אותם העיתונאים".

הפופולריים