השופט עמית: דברי התמיכה של ח"כ יזבק על קונטאר - בושה וחרפה

השופט עמית: דברי ח"כ יזבק על קונטאר - בושה

בית המשפט העליון דן בבקשת עוצמה יהודית לפסול את הרשימה המשותפת. בדיון ציטט בן גביר מהתבטאויותיה של חברת הכנסת מבל"ד. פעילי ימין צעקו אל חברי הרשימה המשותפת "מהללי שהידים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ היבא יזבק, מארס 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בבית המשפט העליון נערך היום (חמישי) הדיון בבקשת עוצמה יהודית לפסול את הרשימה המשותפת מהתמודדות בבחירות. בדיון ציטט עורך הדין איתמר בן גביר מהתבטאויותיה של חברת הכנסת היבא יזבק מבל"ד, שבין השאר כתבה שסמיר קונטאר הוא שהיד. השופט יצחק עמית מתח ביקורת על הפוסט ואמר: "קונטאר רוצץ את ראשה של תינוקת בת ארבע בפיגוע בנהריה. זו בושה וחרפה עם שלושה סימני קריאה". 

בן גביר הוסיף מדבריה של יזבק, שאמרה שעזמי בשארה הוא קורבן של רדיפה פוליטית. הוא טען שמדובר בתמיכה בארגון טרור. השופט מני מזוז הגיב שהתבטאות זו היא לא עילה לפסילה. נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות אמרה: אם היתה מוגשת בקשת פסילה של חברת הכנסת יזבק יכול להיות שהיינו שוקלים את זה. אך בן גביר הודה שלא היו לו מספיק חברי מליאת ועדת הבחירות כדי לבקש את פסילתה.


כאשר הגיעו כמה מחברי הרשימה המשותפת לדיון, צעקו כלפיהם כמה פעילי ימין שהגיעו למקום. בין השאר אמרו לעברם: "אתה מהלל את השהידים שרצחו את היהודים. טרוריסטים שכבשו את ארץ ישראל. בושה וחרפה". 

מוקדם יותר דן בית המשפט העליון בדרישה לפסול את מפלגת עוצמה יהודית וראשיה. בן גביר אמר בדיון כי "נימוקי פסק הדין הקודם עשו מהפכה - לא תהיה אצלנו גזענות". כמו כן ברוך מרזל אמר כי הוא חוזר בו מכל אמירותיו בעבר. אך השופטת ענת ברון ענתה כי זו לא הפעם הראשונה שהוא התנצל.

הפופולריים