נתניהו: לא שולל צירוף כחול לבן והעבודה לממשלה רחבה

רה"מ: לא שולל צירוף כחול לבן והעבודה לממשלה

בשיחה סגורה בקייב אמר רה"מ כי הכנסת המפלגות הללו תהיה נוסף על השותפות הטבעיות לבד ולא במקומן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרץ, נתניהו, גנץ
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש (שני) בשיחה סגורה בקייב כי הוא אינו פוסל הקמת ממשלה רחבה שאליה יצורפו גורמים נוספים מעבר לשותפות הפוליטיות הטבעיות של הליכוד. עם זאת הדגיש נתניהו כי הדבר יהיה נוסף לשותפות הטבעיות ולא במקומן.

נתניהו הבהיר כי מבחינתו אין בעיה שלממשלה עם החרדים ועם מפלגת ימינה יצורפו גורמים נוספים כמו מפלגת העבודה וכחול לבן, אך הבסיס לממשלה רחבה כזו עדיין יורכב מהשותפות הימניות והחרדיות של הליכוד.

יו"ר ימינה, איילת שקד, הגיבה הבוקר לדיווח ואמרה כי זו סיבה נוספת מדוע ציבור הימין צריך להצביע לרשימה בראשותה. בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב אמרה שקד כי רק רשימתה יכולה להבטיח ממשלת ימין ללא מפלגות שמאל שעל הכנסתן מדבר כעת ראש הממשלה.

לפני כשבועיים התחייב ראש הממשלה שלא ישב בממשלת אחדות לאחר הבחירות. במאמר שפורסם בעיתון ישראל היום, העיתון המזוהה איתו, כתב נתניהו כי יקים "ממשלת ימין חזקה". הדברים הגיעו על רקע דבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שהצהיר שיפעל להקמת ממשלת אחדות, וכי לא יצטרף לממשלת ימין צרה.

כמה ימים קודם לכן האשימו בכירי ההנהגה של ימינה בראשות איילת שקד כי נתניהו מעוניין להקים ממשלת אחדות עם כחול לבן לאחר הבחירות. לטענתם, ההוכחה לכך הייתה סירובו לדרישתם לשריין בליכוד את אחד מחברי האיחוד כדי שיסכימו לצרף אליהם נציג של עוצמה יהודית. 

הפופולריים