שטייניץ: "אנחנו נערכים למבצע רחב בעזה"

שטייניץ: "אנחנו נערכים למבצע רחב בעזה"

השר הבהיר בריאיון לכאן רשת ב: "יש לנו גזרה אחרת של מניעת התבססות איראן בסוריה". לדבריו, ישראל דורשת שקט והחזרת השבויים. דיווח: חשש בחמאס שפעילות היחידים תוביל למלחמה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה חיילי מילואים ( מילואימניקים בגבול עזה, 2014)
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

חבר הקבינט המדיני-ביטחוני השר יובל שטייניץ הדגיש הבוקר (שני) שישראל רואה בחמאס האחראי גם לניסיונות החדירה האחרונים מרצועת עזה לשטח ישראל. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר כי "אני חושב שראש הממשלה נוהג בצורה תקיפה אבל גם נבונה ושקולה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"אנחנו מתכוננים למבצע רחב בעזה. אבל יש לנו גזרה אחרת, של מניעת התבססות איראן בסוריה. שם אנחנו פועלים במאות פעולות, גלויות וחשאיות. הצלחנו למנוע הקמת מערך צבאי איראני על גבול רמת הגולן", הבהיר שטייניץ. "הצעירים האלה חוסלו עוד לפני שהתקרבו לגדר. גם הגבנו בהפצצות בתוך עזה כדי להבהיר מי אחראי. אזרחי ישראל יכולים לישון בשקט".

האזינו לריאיון עם שטייניץ בכאן רשת ב

שטייניץ הוסיף בנוגע לעזה כי "לאף אחד מהגנרלים לשעבר לא היה ואין פתרון ארוך טווח לבעיית עזה. אבל כשאנחנו מנסים להגיע להסדרה ארוכת טווח אנחנו דורשים שקט בעוטף עזה והחזרת האסירים והגופות. העובדה היא שישראל לא הצליחה אף פעם למנוע את הטרור". 

הוא הגיב גם להאטה בשיעור הצמיחה ברבעון השני של השנה, שעמד על 1%, ואמר: "אחרי הנזקים שגרם לפיד הצלחנו לאושש את הכלכלה. גם בשנה שעברה היה אחוז נקודה משהו ברבעון השני, במחצית השנה הראשונה הצמיחה הייתה 3.6% זאת צמיחה סבירה".

בתוך כך, גורם בחמאס אמר לעיתון אל-ערבי אל-ג'דיד שיש חשש שפעילות המפגעים היחידים יגרמו למלחמה. עם זאת, הוא הבהיר שחמאס והזרוע הצב הצבאית שלו שולטים בשטח הגבול באופן מלא.


אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שבמערכת הביטחון מעריכים כי התקריות האחרונות בגבול הרצועה אינן חלק מפעילות מאורגנת של חמאס וכי מדובר ביוזמות מקומיות. גורם בכיר אמר לכאן חדשות כי חמאס מנסה לשמור על השקט אך יש גורמים שאינם מעוניינים בו. במערכת הביטחון נערכים לאפשרות שירי הרקטות יימשך בימים הבאים.

הפופולריים