פינוי מחבל לבית חולים בעזה

דיווח רשמי בעזה: שלוש גופות מחבלים חולצו מזירת התקרית

פצוע נוסף שנפצע בתקרית הלילה הועבר לבית חולים בעזה. צה"ל הודיע כי כוח צבאי ירה אל עבר כמה חשודים חמושים שהתקרבו אל גדר המערכת בצפון הרצועה
נורית יוחנן ומשה ברקוביץ'
18 באוגוסט 2019
07:06
עודכן ב 10:10

המתיחות בדרום: כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו הבוקר (ראשון) כי חמישה מחבלים נהרגו הלילה בתקרית על הגבול ברצועת עזה. עם זאת, מדובר בדיווחים לא רשמיים. בדיווחים רשמיים בעזה נמסר כי כוחות ההצלה הפלסטיניים איתרו עד כה שלוש גופות של מחבלים בצפון הרצועה, ושני פצועים נוספים הועברו לבית חולים. אפוד צה"לי נמצא על אחד המחבלים.

משרד הבריאות בעזה דיווח כי שלושת ההרוגים בתקרית הם מחמוד עאדל אל-ולאידה, בן 24, מוחמד פריד אבו נאמוס, בן 27, ומוחמד אל-תראמסי, בן 26.הלילה הודיע צה"ל כי כוח צבאי ירה אל עבר כמה חשודים חמושים שהתקרבו אל גדר המערכת בצפון רצועת עזה. לא דווח על נפגעים בצד הישראלי. לפי הודעת דובר צה"ל, מסוק קרב וטנק הם שביצעו את הירי.


לפי מקורות פלסטיניים, התבצע גם ירי טנקים לעבר עמדת תצפית של חמאס בבית לאהיא. זאת לאחר ירי הרקטות מוקדם יותר הערב. מקורות נוספים דיווחו על ירי מסוקים. כמו כן, דווח על הפגנת תמיכה שקיימו עשרות מתושבי ג'באליא במחחבלים שניסו לחדור לישראל. "העם רוצה להפציץ את תל אביב", קראו המפגינים.


זהו ניסיון החדירה הרביעי של מחבלים מרצועת עזה בתוך שמונה ימים. ביום שני האחרון לכדו כוחות צה"ל מחבל חמוש בסכין ושני קליעים שחצה את גדר הגבול בדרום הרצועה. יום קודם לכן סוכל ניסיון חדירה נוסף לישראל על ידי לוחמי צה"ל, לאחר שמחבל חמוש חוסל בזמן שניסה לחצות את הגדר בצפון הרצועה. בשבת שעברה סוכל ניסיון חדירה של מספר מחבלים מצוידים ברובי קלצ׳ניקוב, רימוני יד ומטול RPG, שהתקרבו לגדר המערכת. הלוחמים פתחו באש והרגו ארבעה חמושים. כזכור, בתחילת החודש חדר מחבל "כוח הריסון" של חמאס את הגבול לישראל וחוסל לאחר שפצע שלושה לוחמים.


שלוש רקטות נורו הערב לאזור שדרות, כיפת ברזל הצליחה ליירט שתיים מהן. רסיסי רקטה נפלו בחצר בית בשדרות – לא היו נפגעים בנפש. שני אנשים נפצעו קל לאחר שנפלו בזמן האזעקה, ארבעה נוספים לקו בחרדה, ביניהם, אישה בת 30 שלקתה בחרדה שבחצר ביתה אותרו שרידי הרקטה. לפני הירי נשמעו אזעקות צבע אדום בשדרות וביישובים במועצה האזורית שער הנגב.

אתמול לפנות בוקר חיל האוויר תקף שתי מנהרות חמאס, בתגובה לרקטה ששוגרה מרצועת עזה בליל שבת, ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל.