דרעי על החלטת טליב שלא להגיע לישראל: "שנאתה לישראל גדולה מאהבתה לסבתה"

דרעי על טליב: שנאתה לישראל גדולה מאהבתה לסבתה
שר הפנים הגיב על החלטתה של חברת הקונגרס האמריקנית שלא להגיע לישראל על אף שאישר כניסה מטעמים הומניטריים. טליב הגישה מכתב לדרעי בו היא מבקשת לראות את סבתה בת ה-90 אך לאחר שאושר ביקורה תחת מגבלות - סירבה להגיע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רשידה טאליב
צילום: צילום: אי-פי

שר הפנים אריה דרעי הגיב היום (שישי) להחלטתה של חברת הקונגרס האמריקנית ראשידה טליב שלא להגיע לישראל. "אמש שלחה לי מכתב ובו ביקשה לאפשר לה לבקר את סבתה בת ה-90. אישרתי זאת הומניטרית, אך מתברר שזו הייתה פרובוקציה. שנאתה לישראל גוברת על אהבתה לסבתה", כתב בחשבון הטוויטר שלו. 

אתמול, לאחר שהחליטה ישראל למנוע את כניסתה של טליב יחד עם חברת הקונגרס אילהן עומאר, שלחה טליב, מכתב בקשה לשר דרעי וכתבה: "ייתכן שזאת ההזדמנות האחרונה שלי לבקר את סבתי. מתחייבת לעמוד במגבלות, ולא לקרוא לחרם על ישראל במהלך הביקור".

השר דרעי אישר מוקדם יותר היום את בקשתה של טליב תחת ההגבלה כי לא תפעל לקידום חרם נגד ישראל במהלך ביקורה. אך טליב, החליטה שלא להגיע וצייצה בחשבון הטוויטר שלה: "החלטתי שביקור סבתי תחת התנאים המדכאים הללו עומד נגד כל מה שאני מאמינה בו – מלחמה נגד גזענות, דיכוי וחוסר צדק". 


טליב ועומאר הן מתנגדות חריפות לממשלת ישראל ותומכות בתנועת החרם. כחלק מביקורן היו אמורות חברות הקונגרס להיפגש עם מנכ"ל ארגון השמאל "בצלם" חגי אלעד, שהוזמן לפגישה עם כמה ארגוני זכויות אדם ברמאללה. 

לאחר שהתקבלה ההחלטה למנוע את כניסתן של השתיים לישראל צייץ נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ: "הן אמרו דברים איומים על ישראל. המעורבות שלי בהחלטה היא רק בעובדה שאני חושב שהן אנטי-יהודיות והדברים שהן אמרו מבישים. לא ברור לי למה ישראל צריכה להכניס אותן".

הפופולריים