מהומה בוועדת הבחירות: שפיר התווכחה עם מלצר

מהומה בוועדת הבחירות: שפיר התווכחה עם מלצר

בוועדה מתנהל הדיון על פסילת עוצמה יהודית לבחירות הקרובות • היועמ"ש סבור שיש לפסול את מועמדותם של גופשטיין ומרזל • פרקליט המדינה חושב שצריך לפסול את רשימת עוצמה יהודית כולה • בן גביר לכאן רשת ב: "מנסים לסתום לנו את הפה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנשי עוצמה יהודית בדיון בוועדת הבחירות, אוגוסט 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת הבחירות המרכזית דנה היום (רביעי) בבקשות לפסול רשימות ומועמדים לכנסת. במהלך הדיון התפתחה מהומה במקום אחרי שסתיו שפיר התווכחה עם מלצר והוא הורה לסגור לה את המיקרופון ולהוציאה מהאולם. בדבריה אמרה שפיר: "קיבלתי עשרות איומים על חיי. כל מי שעומד מולם מציב את עצמו בסכנה". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סבור שיש לפסול את מועמדותם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין מעוצמה יהודית, אך לא את זו של חברם לרשימה איתמר בן גביר.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

שידור חי מוועדת הבחירות המרכזית

מנייר העמדה שהגיש היועץ לוועדת הבחירות עולה כי בקרוב יוגש כתב אישום נגד בנצי גופשטיין בשל התבטאויות גזעניות נגד ערבים. נוסף על כך, פרקליט המדינה שי ניצן סבור שיש לפסול את רשימת עוצמה יהודית כולה. 


בעוצמה יהודית תקפו אתמול את את היועץ המשפטי לממשלה ואת פרקליט המדינה: "למנדלבליט ושי ניצן יש מטרה אחת - להפיל את ממשלת הימין. גם שי ניצן וגם מנדלבליט יודעים מתמטיקה, מכירים היטב את המספרים ויודעים כי בלי עוצמה יהודית לא יכולה לקום ממשלת ימין. לכן הם עושים הכל כדי לפגוע בעוצמה יהודית, מתוך השקפה פוליטית טהורה".

האזינו לריאיון של איתמר בן גביר לכאן רשת ב

חבר מפלגת עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי בלי מפלגתו אין ממשלה ימנית וגם ראש הממשלה נתניהו מבין זאת. לדבריו המפלגה התחזקה בסקרים ותעבור את אחוז החסימה ולכן מנסים לסתום לה את הפה, כלשונו, ולמנוע ממנה להתמודד. "השמאל לא סתם מגיש את הבקשות פסילה, לא סתם רודף אותנו, הם רוצים לסתום לנו את הפה ובעיקר למנוע אפשרות של הקמת ממשלה ימנית", אמר.

בן גביר הוסיף כי הוא זועם על היועץ המשפטי לממשלה שלא מתיייחס לטענתו לחומרים שהמפלגה הגישה לו. הוא אמר כי ההחלטה להגיש כתב אישום נגד גופשטיין יום לפני שדנים בפסילתו מהתמודדות בכנסת "אינה הגיונית": "תגיד לי, זה רציני? הרי 7-6 שנים יש תיק חקירה אצל היועץ המשפטי לממשלה על כל מיני אמירות ופתאום יום לפני שדנים בבקשה לפסול את בנצי הוא מגיש כתב אישום? זה נשמע כמו סיכול ממוקד, זה נשמע כמו יועץ משפטי שמבין שבלי עוצמה יהודית אין ממשלת ימנית".

הפופולריים