דרמת ההתנצלות של סמוטריץ': מכתב הפיטורים, העלבון והלחץ המפלגתי

מכתב הפיטורים, העלבון וההתנצלות של סמוטריץ'
סמוטריץ' הבהיר בפתח הפגישה עם נתניהו כי יתנצל – אך אמר כי נעלב מנתניהו גם כן. מכתב הפיטורים הונח על השולחן בפתח הפגישה שאורגנה בתמיכת ראשי ימינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל והלל מאיר, פלאש 90

התנצלות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ': כשהגיע אתמול (שני) סמוטריץ' למשרד ראש הממשלה בנימין נתניהו, מכתב הפיטורים שלו כבר הונח על השולחן, ונשאר רק לחתום עליו ולהגיש אותו. סמוטריץ' הבהיר בפתח הפגישה שהוא מתכוון להתנצל ולהבהיר את דבריו במהלך הערב, ובכך נעצר הליך הפיטורים.


במהלך הפגישה אמר נתניהו לסמוטריץ' שהדברים שהוא אמר נגדו היו "חצופים", כהגדרתו. סמוטריץ' השיב שגם הוא נפגע מדברי נתניהו שאמר כמה ימים קודם לכן, במפגש עם חברי קונגרס, שהדברים של סמוטריץ' על מדינת הלכה הם "בולשיט". סמוטריץ' טען בפגישה שנתניהו פגע בציונות הדתית כולה באותה אמירה. נתניהו השיב שכלל לא דיבר על סמוטריץ', ובוודאי שלא על הציונות הדתית אלא אמר "בולשיט" על הטענה שישראל תהיה מדינת הלכה.

הלחץ על סמוטריץ' הופעל אתמול גם מצד חברי מפלגתו, כשבשיחה עם יו"ר ימינה איילת שקד, שר החינוך הרב רפי פרץ ונפתלי בנט ניסה בהתחלה סמוטריץ' להציע שרק יבהיר את דבריו, אך התבקש על ידי כולם גם להתנצל במפורש. פרץ עצמו שימש כמתווך ומגשר בין סמוטריץ' לנתניהו – והבטיח לראש הממשלה שהשר יגיע מפויס לפגישה איתו ומתוך מטרה ליישר את ההדורים".

לאחר השיחה התנצל סמוטריץ' על סגנון הדברים שהטיח בראש הממשלה וטען כי אמר את הדברים "מתוך כאב אמיתי", אך בסגנון לא ראוי ועל כך הוא מצר: "מותר שתהיה ביקורת, אבל היא צריכה להיות עניינית ומכובדת ולא לגלוש לפסים אישיים", ציין. סמוטריץ' הוסיף כי נתניהו הוא ראש ממשלה טוב אך כשצריך לבקר אותו, איש לא ישתיק את הביקורת הזאת בשום איום.

הפופולריים