שקד על סמוטריץ': "כמו טראמפ - אי אפשר לשלוט בציוצים שלו"

שקד על סמוטריץ': "לא שולטים בציוצים שלו"

יו"ר הימין המאוחד אמרה בכאן רשת ב: "הסגנון לא במקום אבל במהות הוא צודק". לטענתה ביטול האירוע בהפרדה בעפולה היה טעות. על הסערה סביב הר הבית - "כשנכנעים לטרור הוא מנצח"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, יולי 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הימין המאוחד איילת שקד התייחסה הבוקר (שני) לדבריו של חברה למפלגה בצלאל סמוטריץ', ואמרה כי הוא "קצת כמו טראמפ". בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמרה לאריה גולן: "לא שולטים בציוצים שלו. אני חושבת שהסגנון לא במקום, אבל במהות הוא צודק לחלוטין. מגיע לציבור החרדי ליהנות מאירועי תרבות בדיוק כמו שלך ולי מגיע".

האזינו לריאיון המלא עם איילת שקד

היא הגיבה להחלטה לבטל אירוע בהפרדה בעפולה, שהיה מיועד לציבור החרדי, ואמרה: "אני חושבת שאנחנו צריכים לכבד כל אחד, ולתת לכל אחד לחיות לפי אמונתו. הפרדה זה לא הדרה. צריך לכבד גם את הנשים החרדיות. הנשים בעפולה יגידו שהן רוצות לראות את האירוע הזה בהפרדה. זה שציבור חילוני חושב שנכון לכפות את חייו על הציבור החרדי, זה טעות".

שקד הגיבה לסערה סביב עליית היהודים להר הבית בתשעה באב: "מה שדרשנו בסופו של דבר קרה. ראש הממשלה צריך להחליט אם הוא אחראי להחלטה או לא. כשנכנעים לטרור הוא מנצח. אין סיבה שנכנע לאלימות ולתנאים שמנסים לשנות בשטח. אנחנו לוחצים כשאנחנו חושבים שמה שקורה לא כשורה. אני לא מתרשמת מהעקיצות של ראש הממשלה".

כמו כן, התייחסה שקד למחלוקות בתוך מפלגתה ואמרה: "אמרנו הרבה פעמים שזה בלוק טכני. אבל אנחנו מסתכלים על המשותף ולא על המפריד. את המשא ומתן הקואליציוני ננהל יחד. אחרי זה נראה לאן אנחנו מתקדמים. יש מחלוקות בענייני דת ומדינה ואנחנו לא מטשטשים אותן".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס לעליית היהודים להר הבית אתמול ואמר: "המדיניות שהובלתי שמי שרוצה לבקר בהר יוכל. רה"מ קיים דיון בנושא וגיבה את המדיניות. כולנו ידענו שההר ייפתח לאלה שרוצים לעלות. אני חושב שהיהודים שעולים להר באופן קבוע, ידעו והבינו את התנהלות המשטרה". 

לריאיון המלא עם גלעד ארדן

הפופולריים